Бөлім:
|
5-бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер.Синтаксис
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Отаралиева Гулзия
|
Күні:
|
23.02.2023
|
Сыныбы:
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
8.1.5.1 - перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау;
8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар үшін:
перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты табады, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды.
Тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолданады.
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
|
1.Биоалуантүрлілік дегенді қалай түсінесің?
2. Қоршаған орта туралы не айтар едің?
3.Осы мәселе қай пәнде айтылады?
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26 мин.
|
Мына сұрақтарға болжам жасап, жауап бер.
|
Айтылым:
Мұғалімнін берген тапсырмасы бойынша болжам жасап сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
-Биоалуантүрлілік, қоршаған орта туралы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК
|
|
Мәтінді мұқият тыңда. Тыңдаған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымда.
|
Тыңдалым:
Мәтін мұқият тыңдайды. Тыңдаған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырым жасайды.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
-мәтінді тыңдайды
- тыңдалған мәселе бойынша өзіндік ой тұжырымдайды
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК
|
|
Тыңдалған мәтіннен ең қажетті ақпараттарды бөліп қарастыр. Ғылыми және халықаралық терминдерді орынды қолданып, сұрақтарға жауап бер.
|
Оқылым:
Мәтіннен ең қажетті ақпараттарды бөліп қарастырады. Ғылыми және халықаралық терминдерді орынды қолданып, сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл.
-мәтінде қажетті ақпаратты қарастырады
- терминді орынды қолданып сұрақтарға жауап береді
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс.
7 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|