Сабақтың тақырыбы: Жануарлар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата02.12.2023
өлшемі225,6 Kb.
#131722
түріСабақ
Байланысты:
Алия олиго кмж


Білім беру ұйымының атауы

№64 Ж.Аймауытов

Педагогтің аты-жөні:

Оразқұлова Әлия

Күні:

22.11.2023ж

Сынып: 1

Қатысушы:Сейсенбек Замира




Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын арттыру, танымдық қасиеттерін дамыту.



Сабақтың мақсаты

Жануарлар және олардың мекен ететін ортасына қарай бөлу адамға пайдасы туралы түсінік беру отырып, төлдерін дұрыс айта білуге үйрету.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Сергіту сәті

Кері байланыс


Үй тапсырмасы



Оқушылармен сәлемдесу. Құрал- жабдықтарын түгелдеу. - Сәлеметсің бе Замира! - Сәлеметсіз бе апай! - Бүгін көңіл –күйің қалай? - Апай , бүгін көңіл-күйім жақсы. - Біз қандай жануарларды
білеміз ? - аю,қасқыр,сиыр , мысық , ит , т.б
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар қою.
Сұрақ - жауап арқылы өткен тақырыпты еске түсіру. –Алдыңғы сабақта қандай тақырыпты өттік ? –Оқушылар қандай жидектерді білесіңдер? –Жидектердің пайдасын кім біледі?
«Құпиясы жоқ қабырға» әдісі арқылы
« Жануарлар» тақырыбын ашып талдаймын.
Ал бүгін« Жануарлар» тақырыбын өтеміз.
Кубиктегі жануарларды қолдана отырып жабайы және үй жануарларын бөліп қарастырамын.

1-тапсырма


Жануарлардың дене бөліктеріне бас бөлігін сәйкестендір.

2-тапсырма


Сәйкестендір
Жануарлардың көлеңкесін тап.

Ағаштар
Кіп-кішкене ағаштар,


Тербеледі ағаштар
Алдынан жел соғады
Үлкен болып өседі /2 рет/

3-тапсырма


Балалар үй жануарлардың аттарын айтқанда қолдарын шапалақтайды, бұрыс жауабын айтқанда бұрыс жауап айтылғанда жерді аяқтармен соғады.
Сиыр
Тақта
Қозы
Қағаз
Ешкі
Лақ
Жүзім
Мысық
Қой
Қозы
Мақта

4-тапсырма


Қағаз қиямын.Қолдың ұсақ маторикасын дамытуға арналған.




«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлері мен түсінікті болған ақпарттарын жазып, жүрек қалташаға салады.

Өздерің ұнататын жануардың суретін салып келу.



Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады

Оқушылар сұраққа жауап береді.


Ақпаратпен таныс болады.
Балалар өздері білетін жануарларды атай бастайды.
Өз түсініктері бойынша жауап береді, әңгімелейді.
Жануарлардың дене бөлігіне бас бөлігін сәйкестендіреді.

Түрлі түсті бояу арқылы жануарларды көлеңкесімен сәйкестендіреді.


Мұғаліммен бірге сергіту сәтін орындайды.


Сиыр (қол шапалақтайды)

Тақта (жерді аяқтарымен соғады).?


Қозы (қол шапалақтайды)
Қағаз (жерді аяқтарымен соғады).
Ешкі (қол шапалақтайды)
Лақ (қол шапалақтайды)
Жүзім (жерді аяқтарымен соғады).
Мысық (қол шапалақтайды)
Қой (қол шапалақтайды)
Қозы (қол шапалақтайды)
Мақта (жерді аяқтарымен соғады).
Берілген суретті суретті киып орындайды.

Оқушылар кері байланыс жасайды



ҚБ












1-сынып «Дүниетану » оқулығы



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет