Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Заттардың тасымалдануы
|
Мектеп: Ақжар ауданы «Айсары негізгі мектебі» КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Искакова Айнур Жанболатовна
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жануарлардағы қанайналым мүшелері: буылтық құрттар, ұлулар, буынаяқтылар және омыртқалылар.
|
Оқу мақсаты:
|
7.1.3.6 - жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып білу
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: жануарларда заттар айналымына қатысты мүшелерді біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: жануарлардың қанайналым жүйесінің типтерін сипаттай алады.
Кейбір оқушылар: қан тамырларының және жүректің құрылысындағы байланысты және олардың қызметтерінің арасындағы байланысты түсіндіре алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Заттар тасымалдайтын мүшелерді сипаттайды.
Заттар тасымалдайтын мүшелер типтерін ажыратады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты: Жануарлардың қанайналым жүйесін айтады, типтерімен құрылысын атайды.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: диффузия, асқорыту, қан айналу, тыныс алу, зәр шығару жүйесінің мүшелері.
Диалогқа/жазбаға қажетті сөздер
Құстар мен сүтқоректілерде жүрегі ............ қуысты.
Ұлулардың қан тамырлары жүйесі ........... , тамырлар .................. , қан дене қуысына ағады.
|
Құндылықтарға
Баулу
|
Сабақ барысында білім құндылықтары:
Қазақстандық патриотизм сезімін дамыту, ой-өрісін кеңейту, есте сақтау дағдысын қалыптастыру.
|
Пән аралық байланыс
|
Химиямен-көмірқышқыл газы мен судың, органикалық заттардың молекулалары.
Физикамен-заттар тасымалы, қан қысымы.
|
Алдынғы білім:
|
6-сынып бағдарламасы бойынша оқушылар ағзалардағы қоректік заттардың тасымалдану жолдарын біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|