Сабақтың тақырыбы Кітап асыл қазына Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата08.03.2023
өлшемі125,11 Kb.
#72461
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ


Тексерілді: ДОІЖО Нұрмағанбетова Ұ

Мектеп:

«Болашақ» мектеп гимназиясы

Пәні

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Мәдени мұра

Мұғалімнің аты-жөні

Дүйсебек Х

Күні:

28.11.2022ж.

Сынып: 4 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кітап – асыл қазына

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.3.1шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

  • шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды, оның себебін түсіндіреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Осушены әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру: «Көңілді күн»
- Құшақтасып амандасамын
- Қол алып амандасамын
- Жұдырықтарды түйістіремін
- Алақандарды бір біріне соғамын


Өткен тақырыпқа шолу: «Ақылды асықтар»
1.Бай жылқыларын суғаруға келгенде қандай жағдайға тап болы?
2.Жалмауыз кемпір байға қандай талап қойды?
3.Жылқышы балаға қандай жол көрсетті?
4. Бай баласының іс әрекеті?
5. Баланың әкесінің іс әрекеті?
6.Осы ертегіде қандай кейіпкерлер жақсылық үшін күресті?

Сыныпқа көңілді күйде
кіреді

Берілген сұрақтарға жауап бередң



Ауызша мадақтау

«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!













Жаңа білім
35 мин



1-тапсырма
Оқу материалын жариялау: «Жұмбақтар»
1-қатар
Бір сандық бар өзгеше,
Қасыңа алып жүресің.
Ішін ашып ақтарсаң,
Өмір сынын білесің. Ол не? /Кітап/
2-қатар
Ақыл – ойдың шырағы,
Зәулім көктей шынары.
Биігіне бойлаған
Қанбайды адам құмары. Ол не? /Білім/
3-қатар
Сынаптай жылтырап,
Биіктен сырғиды.
Ән салып былдырлап,
Іздейді ылдиды. Ол не? /Бұлақ/

«Кітап атаулы досы бола бастаған шақтан былай ғана әрбір жан өзін зиялы бола бастадым деп санауына болады» деген екен заңғар жазушы Мұхтар Әуезов.




Авторға шолу: Олжас.Сүлейменов.



Аударған : Қадір Мырза Али

Өздік жұмыс тапсырмалары: «Анықта» әдісі
Қиял ғажайып ертегіні анықтайды- 1балл
Тұрмыс салт ертегіні анықтайды-1 балл
Жануарлар туралы ертегіні анықтайды -1 балл
2 тапсырма: «Алқа» әдісі
Мәтінмен жұмыс.
-Мәтінді тізбектей дауыстап, мәнерлеп оқиды.


Сөздікпен жұмыс: «Білгенге маржан»

Жеке жұмыс: «Дейін,кейін» әдісі
Кітап оқымағанға дейін-1 балл
Кітап оқығаннан кейін-1 балл
Нәтижесінде .-1 балл


Сергіту сәтінде: «Қүтыдағы су»
Сызба бойынша талда:
«Сызбамен жұмыс»
Шығарманың түрін -1балл
Шығарма авторын -1 балл
Аудармашы авторды -1балл
Негізгі ойды -1 балл
Қорытындылау: «Топтық жұмыс»
Суретті мақал

Жұмбақтар


ды шешеді

Автормен танысады


Ертегі түрін


анықтап жазады
Мәтінді мәнерлеп оқиды
Тапсырманы орындайды
Құтыдағы қимыл қозғалысты жасайды
Балалар сызбамен жұмыс жасайды

Мақалдарды табады





«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!

1 ертегіні анықтайды-1б


2 ертегіні
анықтайды-1б
3 ертегіні
Анықтайды -1 б

Мадақтау
Дейін-1балл


Кейін-1балл
Нәтижесінде-1балл
мадақтау

Шығарманың түрін анықтайды 1балл


Шығарма авторын анықтайды-
1 балл
Аудармашы авторды анықтайды-1балл
Негізгі ойды анықтайды-
1 балл
Мадақтау

Слайд

слайд
Бағалау парағы

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы


4 сынып
1-бөлім 2019ж
Бағалау парағы
Құтыдағы су
Бағалау парағы

Суреттер


Қорытын-ды
2 мин

Кері байланысты «Ақылды үкә» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: 118-119 бет оқу

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.

Стикер





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет