Сабақтың тақырыбы Кітапхана мен кітаптың маңызы. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата25.11.2023
өлшемі0,67 Mb.
#125907
түріСабақ
Байланысты:
№ 1 Кітапхана мен кітаптың маңызы.





Бөлім атауы: Әлемдегі ірі кітапханалар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6-сынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Кітапхана мен кітаптың маңызы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.5.1. мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: мәтіннен сұрақтар арқылы ақпараттарды анықтау;
Көптеген оқушылар: нақтылау сұрақтарын құрастыру арқылы мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтау;
Кейбір оқушылар: мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру..

Бағалау критеийлері

  • мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, түсіндіреді;

  • нақтылау сұрақтарын құрастырады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну.

Тілдік мақсаттар

Оқылым мақсаты бойынша:
мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, түсіндіреді;
нақтылау сұрақтарын құрастырады..

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Осыған дейін меңгерілген білім

Әлемдегі ірі кітапханалар

Жоспар



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Жағымды психологиялық ахуал: «Сөйлей алатын қолдар» жаттығуы.Мұғалім айтатын жаттығулардың бәрін тек қолмен ғана орындау керек:Амандасу,достасу,қуаныш көрсету, ескерту айту, күресу, сәттілік тілеу.
Қызығушылықты ояту
Берілген сөздерді қатыстыра отырып, сабақ мазмұны не туралы болатынына болжам жасаңыздар.










Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу.

Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды.

Берілген сөздерді қатыстыра отырып, сабақ мазмұны не туралы болатынына болжам жасаңыздар.







ҚБ



6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы




Сабақтың ортасы

30 минут


Мағынаны тану
І.ОҚЫЛЫМ АЛДЫ.
Кітап оқудың ойлаумен байланысын қалай түсіндіруге болады?
3. Халқымыз кітапты неге қазынаға балаған?
4. «Жақсы кітап – жан азығы» дегенді қалай түсінесіңдер? (оқушылар жауабы тыңдалады).
ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
1. Мәтінді оқыңыз. Жұпта мәтіндегі негізгі ақпараттарды теріп жазып, қосымша ақпараттардың астын сызыңыз.
2. Мәтіннен іріктелген ақпараттарыңыз негізінде бірнеше сұрақтар құрастырыңыз. Сұрақтарыңыз негізгі, қосымша ақпараттар мен көтерілген мәселені анықтауға бағытталуын
ескеріңіз.
Дескриптор:

  • мәтіндегі негізгі ақпараттарды ажыратады;

  • қосымша ақпараттарды табады;

  • тыныс белгілерді орынды қолданады;

  • сұрақтар құрастырады;

  • көтерілген мәселені анықтайды.

ҚБ
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.

Дескриптор:

  • берілген мәселеге байланысты жоба құрастырады;

  • жобаны жоспарына сай құрылымдайды;

  • жобаны қорғайды.

ҚБ
Бағалау.

Сұрақтар қойылады, оқушылар жауабы тыңдалады.


Жұптық жұмыс.


Мәтіндегі негізгі ақпараттарды ажыратады;


қосымша ақпараттарды табады;
тыныс белгілерді орынды қолданады;
сұрақтар құрастырады;
көтерілген мәселені анықтайды.
Оқушылар жағдаяттық тапсырма орындайды.
Берілген мәселеге байланысты жоба құрастырады;
жобаны жоспарына сай құрылымдайды;
жобаны қорғайды.

ҚБ
ҚБ


ҚБ



ҚБ

(Рысгүл Мәтжанқызы)






Сабақтың соңы











«Жақсы кітап – жан азығы»


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет