Бөлім:
|
Табиғат құбылыстары. Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Балабекова Ж.Ж
|
Күні:02.02.2023
|
|
Сынып: 4
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Логикалық есептер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару
|
Сабақтың мақсаты
|
кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару жолдарын анықтайды.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
2 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.
Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді.
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:
А)Үйге берілген тапсырманы тексеру.
-Ал бүгінгі сабағымызда логикалық есептерді талдап шығаруды жалғастыратын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.
-Табиғатта қандай құбылыстар болады?
-Табиғат құбылыстарының тағы бір түрлерімен бүгінгі сабақта танысатын боламыз.
Жаттығу жасайды.
Топтарға бірігеді.
Тапсырма тексертеді.
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
Жаңа білім
15 мин
2 мин
15 мин
Бекіту
13 мин
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
1)Жарық көзінің айналасындағы сәулелі дөңгелек қалай аталатынын біліп алыңдар.
Атмосфераның жоғары қабатында өтетін, сонымен қатар көп энергия бөлетін құбылысты атаңдар.
Ол үшін өрнектердің мәнін есептеп, жауаптарды салыстырыңдар.
2010201-415498:83+528:(21851-21763)=2005201 -Солтүстік Полярлық шұғыла
(34217-25329)*902-(58508+498115):69=8008909 –гало
2) Сұраққа жауап беріңдер.
Ж: Айна төртінші қызыл шаршыны желімдеді.
3) Сызбадағы барлық тіктөртбұрыштың атауын жазыңдар.
ОАВМ, MBCN NCEH
OACN MBDK NCFP
OADK MBEH KDEH
OAEH MBFP KDFP
OAFP NCDK HEFP
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.
4) (а) суретте неше үшбұрыш бар?
Ж: 3 үшбұрыш.
(ә), (б) суреттеріндегі үшбұрыштарға қара, жүргізілген кесінділер арқылы неше жаңа үшбұрыш қосылғанын санаңдар.
Ж: ә)6 үшбұрыш. 5 үшбұрыш қосылды.
Б)9 үшбұрыш. 8 үшбұрыш қосылды.
5) Бөліндінің мәні мен қалдықты атаңдар.
389:9=43(2қалд) 3890:9=432(2қалд)
38900:90=432(20қалд) 389000:90=4322(20қ)
6) Әр фигурада неше текше бар?
3+5+5+5+5+4=27-қабырға
6+5+5+5+6=27-диван
Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
-Ұқсас тапсырма құрастыр.
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.
7) Есептердің шешуін өрнек түрінде жазыңдар.
А) (40000-8000):8000
Ә) (40000-8000):100
Б) (2000-569):27
В) 3*25+2*37
8) Амалдар бойынша жазып, есептеңдер.
13440:32:7+7*123=921
8573-4422:2-1567=4795
7924-5832:2-3822=1186
509*603-999999:11+3982=220000
(8535-1579):4+3456=5195
(12789-8845):4+26922=27908
Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:62-бет №9.
Тапсырмаларды орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды.
Дескриптор:
-Өрнектердің мәнін есептеп, жауаптарды салыстырады-1балл.
Айна төртінші қызыл шаршыны желімдегенін анықтайды-1балл.
Сызбадағы барлық тіктөртбұрыштың атауын жазады-2балл.
Суреттегі үшбұрыш санын анықтайды-1балл.
Бөліндінің мәні мен қалдықты есептейді-2балл.
Әр фигурадағы текше санын анықтайды-1балл.
Есептердің шешуін өрнек түрінде жазады-1балл.
Амалдар бойынша жазып, есептейді-1балл.
Математика
4-сынып 3-бөлім
Қорытынды
2 мин
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Үй тапсырмасы: 62-бет №10.
Рефлексия жасайды.
ҚБ қойылады.
Достарыңызбен бөлісу: |