2-бөлім. Адамгершілік қасиетке тәрбиелейтін әңгімелері
Педагогтің аты-жөні:
Жамантай Айжан Серікмуратқызы
Күні:
10.02.2023
Сыныбы: 5 «Д»
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
«Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш» әңгімесі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
5.АИ4.шығармашылық жұмыс.
Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат, өлең жазу.
Сабақтың мақсаты:
Шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат жазады
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгелдеу.
Жаңа сабаққа кіріспе
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
-Еңбектің адам өміріндегі маңызы қандай?
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26 мин.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Берілген шығарманы оқу
Оқылым.
Шығарманы оқып шығады. Бір-біріне сұрақтар дайындайды.
Жұмыс дәптері
2-тапсырма. Шығарамының мазмұнын айтыңыз.
3-тапсырма. «Төрт сөйлем» әдісі
Пікір.
Дәлел
Мысал.
Қорытынды.
4-тапсырма. Шығармадан алған әсеріңді сипаттап, хат жаз
Оқылған шығарманы мазмұндайды
Берілген тапсырмасы орындайды
Авторға хат жазады
жұмыс дәптері
жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.
«Еркін микрофон» әдісі.Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.