Сабақтың тақырыбы: Қоршаған ортаның сапасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата19.02.2023
өлшемі0,7 Mb.
#69274
түріСабақ
Байланысты:
10-2-7





Бөлім:

3. Табиғатты пайдалану және геоэкология
3.2 Геоэкологиялық зерттеулер негіздері

Педагогтің аты-жөні:

Уликпанова Айнур Ишахатовна

Күні:

22.11

Сыныбы:11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қоршаған ортаның сапасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.3.2.3 - дүниежүзі елдерін қоршаған ортаның сапасы бойынша жіктеу

Сабақтың мақсаты:

дүниежүзі елдерін қоршаған ортаның сапасы бойынша жіктеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут



Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу,түгендеу.
Ой қозғау:
Оқушылармен амандасамын. Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін шаттық шеңберін ұйымдастыру: «Көршіме бір тілек» әдісі бойынша әр оқушы көршілеріне бір сөзбен тілек айтып шығады.
-«1және2» әдісі арқылы топқа біріктіремін.
«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қою



Миға шабуыл әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беріледі.


Қоршаған ортаның сапасын бағалау және мониторигілеумен байлагысты мамандықтарды атаңдар.


ҚБ: Жарайсың

Интерактивті тақта



Сабақтың ортасы
10 минут



Тапсырма 1
Топтық жұмыс
Оқулықтағы мәтінді талдай отырып,топтасып талқылайды.
1 топ Дамушы және дамыған елдер экологиясының әркелкілігі
2 топ Экологиялық тиімділік индексі



Оқулықтағы мәтінді талдай отырып,топтасып талқылайды.
Дескриптор:
Дамушы және дамыған елдер экологиясының әркелкілігін талдайды.
Экологиялық тиімділік индексін сипаттайды.

Жалпы ұпай:2
бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды



Оқулық

15 минут

Тапсырма 2
Жұптық жұмыс
«Талдау» әдісі
36- суретті талдаңдар.Экологиялық тиімділік индексі жоғары,орташа және төмен елдерді анықтап,жазып алыңдар.






36- суретті талдаңдар.Экологиялық тиімділік индексі жоғары,орташа және төмен елдерді анықтап,жазады.
Дискриптор:
Экологиялық тиімділік индексі жоғары елдерді анықтайды.
Экологиялық тиімділік индексі орташа елдерді анықтайды.
Экологиялық тиімділік индексі төмен елдерді анықтайды.

Жалпы ұпай:3
Жұптар бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды
ҚБ:Қолпаштау






Географиясы
11 сынып

10 минут

Тапсырма 3
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы
Жұптық жұмыс
«Тегістеу» әдісі
Қоршаған ортаның антропогендік өзгерістерін анықтайды.



Суреттерді пайдалана отырып,қоршаған ортаның антропогендік өзгерістерін анықтайды.

Жалпы ұпай:4
Жұптар бірін-бірі бағалайды,мұғалім жауабымен тексереді.


ҚБ: Басбармақ



Мәтін,суреттер



Сабақтың соңы

5 мин.


«Ұшатын сұрақтар» әдісі.
(ашық-толық жауап)
Кері байланыс
Қағаз ұшақ жасап,қанаттарына жаңа тақырып бойынша алған білімдерінен сұрақтар жазып бір- біріне ұшыру арқылы сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар бүгінгі сабақта алған білімдерін қортындылау мақсатында қағаз ұшақты бір-біріне ұшыру арқылы сұрақтарға жауап береді.

ҚБ: Бағдаршам







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет