.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру
4.2.7.1 шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табу және оларды қолдану
Сабақтың мақсаты
- шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді
-шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табады және оларды қолданады
Психологиялық ахуалды жақсарту «Қол шапалақ» 1. Бүгінгі сабаққа толық дайын болсақ 1 шапалақ;
2. Көңіл-күйіміз тамаша болса 2 рет шапалақтайық;
3. Бүгін барлығымыз жақсы баға аламыз десек 3 рет қол шапалақтайық.
Үй тапсырмасы 42-беттегі мәтінді түсініп оқу, эссеге қойылатын талаптар бойынша талдау
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
Тақырыпты ашу «Миға шабуыл» әдісімен 1-тапсырма
Суретте кімдер бейнеленген?
Ол кісілер туралы не білесіңдер?
Сұрақтарға жауап береді
2 балл
08.10-08.18
ҰЖ.2,3-тапсырмалар Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер
Сипаттауды қажетті сөзбен толықтыр
ЕББҚ мұғалімнің көмегімен .кесте бойынша сұрақтарға жауап береді
Кері байланысты «Құнды пікір» әдісі арқылы береді.
Үй тапсырмасы: 32-33-34 беттерді оқу,мазмұндау
Кері байланыс жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып алады.
ҚБ қойылады.
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:
Сабақтың жақсарту керек екі аспектісі:
Сабақ барысында жекелей жұмысты қажет ететін оқушылар:
Тексерілді:
Білім беру ұйымының атауы
№26 ом
Бөлім:
БӨЛІМ КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ
Пәні:
Математика
Педагогтің аты-жөні:
Чыныбаева Е.Т.
Күні:
26.09
Сынып: 4 А
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Өзіңді тексер. БЖБ1
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
4.1.2.8 Көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану;
4.1.3.4** ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (мг, г, кг, ц, т)/аудан (мм2, см2, дм2, м2, га, а)/ көлем (мм3 , см3, дм3, м3)/уақыт (сек, мин, сағ, тәул) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру;
Сабақтың мақсаты
- Көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады;
- ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (мг, г, кг, ц, т)/аудан (мм2, см2, дм2, м2, га, а)/ көлем (мм3 , см3, дм3, м3)/уақыт (сек, мин, сағ, тәул) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіреді;
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі//уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы\ Ұйымдастыру кезеңі 08.50-08.55
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:
-Өткен сабақта қандай тапсырмалар орындадық?
-Ендеше бүгінгі сабағымызда білімімізді тексеру мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз.
Ширату жаттығуларын жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.
«Бас бармақ» әдісі
Сабақтың ортасы
08.55-09.05
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
1) Мәтінде кездесетін сандарды өсу реті бойынша жаз.
5,282, 243,539, 5000, 9000
2) Санды сан сәулесінде белгіле. Шешімдер жиынын қиғаш сызықпен көрсет. Шешімдер жиынына жататын бес санды жаз.
x>212 x<192
Ж: 214,227,246,255,300
Ж: 135, 148, 151,139,189
- Мәтінде кездесетін сандарды өсу реті бойынша жазады.
- Санды сан сәулесінде белгілейді.
- Шешімдер жиынын қиғаш сызықпен көрсетеді.
- Шешімдер жиынына жататын бес санды жазады.
Дескриптор: - Мәтінде кездесетін сандарды өсу реті бойынша жазады-1б
- Санды сан сәулесінде белгілейді-1б
- Шешімдер жиынын қиғаш сызықпен көрсетеді-1б.
- Шешімдер жиынына жататын бес санды жазады-1б.
Оқулық, дәптер
09.05-09.15
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
3) Ауызша есептеп, тексер.
358-258=100 250-50=200
150+40=190 551+264=815
Баған бойынша есептеп, тексер.
900 1000 259 551
-568 - 649 +456 + 264 332 351 715 815
4) Заңдылықты анықта. Қатардағы сандарды жалғап жаз.
303
340
377
414
451
488
560
520
480
440
400
360
ЕББҚ: Баған бойынша есептеп, тексер.
551
+ 264 815
(Д) 3- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады.
5) Берілген сызба бойынша әріпті өрнек құр.
a+(b-118)
Екі әріптен тұратын санды өрнектің мәнін берілген мәндері бойынша тап.
a=425,128,119
b=315,245,123
425+(315-118)=622
128+(245-118)=355
119+(123-118)=124
6) Әлия өрнек пен оның жазылуын дұрыс сәйкестендірді ме, тексер, қатесін түзет.
А) Қосындыны айырмаға қосу-дұрыс
Ә) Сандардың айырмасын санға қосу-түзетілді.
Б) Саннан қосындыны азайту-түзетілді.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға: -Сабақтың тақырыбы бойынша тапсырмалар құрап жаз.
БЖБ
Берілген сызба бойынша әріпті өрнек құрады.
- Екі әріптен тұратын санды өрнектің мәнін берілген мәндері бойынша табады.
- Өрнек пен оның жазылуының сәйкестендірілуін тексереді, қатесін түзетеді.
Дескриптор:
- Берілген сызба бойынша әріпті өрнек құрады-1б.
- Екі әріптен тұратын санды өрнектің мәнін берілген мәндері бойынша табады-1б.
- Өрнек пен оның жазылуының сәйкестендірілуін тексереді, қатесін түзетеді-1б.
Кері байланыс 09.30-09.35
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма 40-бет. Берілген сызба бойынша әріпті өрнекті басқаша құр.
+( -118) а, b
Екі әріптен тұратын санды өрнектің мәнін берілген мәндері бойынша табу.
Рефлексия жасайды.
Тапсырманы жазып алады.
ҚБ қойылады.
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі: Сабақтың жақсарту керек екі аспектісі: Сабақ барысында жекелей жұмысты қажет ететін оқушылар: