Сабақтың тақырыбы: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата07.10.2024
өлшемі101,58 Kb.
#147050
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
5 сынып.02.10



5 сынып
Бекітемін:

Бөлім:

5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі

Педагогтің аты-жөні:

Баймаганбетова Ж

Күні:

02.10.24ж

Сынып: 5

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.2.7
құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу;

Сабақтың мақсаты:

Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей алуды білу; есеп шығаруда қолданады
*Екі таңбалы құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктейді

Құндылықтарды дарыту:

Тәуелсіздік және отаншылдық құндылық арқылы оқушыларды
Жаңа білімді меңгеру арқылы өмір бойы оқу құндылығын қалыптастыру



Сабақ барысы:

Уақыты/
кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-
тыру кезеңі


5мин

Сәлемдесу;
Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату;
Оқушыларды түгелдеу;
Сабақтың мақсатымен таныстыру

Мұғаліммен сәлемдесу;
Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру;
Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну

Ауызша бағалауды қоданамын
«Өте жақсы»
«Жарайсың»

Тақта;
Оқулық;



Сабақтың
басы


10 минут

Жаңа тақырыпты түсіндіру
Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу
Сұрақтар:
1. Жай сандар деп қандай сандарды айтады?
2. Құрама сандар деп қандай сандарды айтады?
3. 1 саны қандай сан?
4. Жұп жай сан бар ма? Болса, нешеу?
5. Неше жай сан бар?
6. 32 саны жай сан болып табылады ма?
7. 0 цифрасымен аяқталатын сан жай сан болады ма?

Сұрақтарға жауап береді;
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады;
Анықтамаларды жазып алады.
Құрама санды жай көбейткіштерге жіктеу – оны тек қана жай сандардың көбейтіндісі түрінде жазу.
Құрама санды жай көбейткіштерге жіктеудің екі тәсілі бар.



Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды
Ауызша бағалау
Мактау мадақтау арқылы бағалау:
Жарайсың!
Өте жақсы!
Жақсы!
Керемет!

5-сыныбына арн. /А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова4-басылымы. - Алматы: Мектеп , 2017



Сабақтың
ортасы


25минут

Бекіту тапсырмаларын орындау
№230.
1) 324 саны 4-ке бөлінеді; 2) 160, 176, 336 сандары 16-га белінеці деген сөйлемдерді "еселік", "санный бөлгіші" сездерін колданып тужырымдандар.

№231. 1) 144 саны 12 санына еселік болады; 2) 80; 88; 160; 168 сандары 8 саны ушін еселік болады деген сөйлемдерді


"бөлінеді", "саннын

Gerriti"

сездерін колданый тужырымдандар.

232. 1. 523 саны 1) 1569; 2) 2092; 3) 5230 санынын белгіші бола ма?





  1. 17917 саны 1) 19; 2) 23; 3) 41 санынын еселігі бола ма?

*тапсырмасы:
Натурал сандардан туратын тізбектін ен кіші жэне ен улкен сан-дарын керсетіндер:

  1. 56, 89, 23, 57, 24, 19;

  2. Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер:

  3. 18; 29; 42; 59; 64; 104:


233.

Натурал сандардан туратын тізбектін ен кіші жэне ен улкен сан-дарын керсетіндер:

1) 56, 89, 23, 57, 24, 19;


2) 967, 979, 897, 976, 879, 899:


3) 6050, 6505, 6550, 6005;


4) 89 894, 98 894, 89 984, 98 984.












1-тапсырма
Тапсырма. 1. Адамның таза ауамен дем алуы үшін 45 см2 жерге өсімдік өсіруі керек. Ол үшін өлшемдері 1- ден өзге қандай натурал сандармен өрнектелетін тік төртбұрыш пішінді жерді көгалдандыру керек?




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет