Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.
Оқу мақсаты:
8.1.2.5
құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;
Бағалау критериі:
Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды;
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау.
- «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ- жауап сәті
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.
Үй тапсырмасын айту.
Сұрақтарға жауап береді.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқулық
Негізгі бөлім
Тапсырма.
Сұрақ
Жауап
«Түбір» ұғымын енгізудің қажеті не?
Кейбір сандардың дәрежелерінің негізін табу үшін аса қажет
«квадрат түбір» мен «арифметикалық квадрат түбір» ұғымдарының айырмашылығы бар ма?
Айырмашылығы жоқ
а нақты санының кемімен алынған ондық жуықтауы бір мезеттен бастап бірдей болсын. Онда а саны рациоал сан ба, иррационал сан ба?
Периодты ондық бөлшек болады, сондықтан рационал сан
Егер а санының кемімен алынған барлық ондық жуықтаулары әр түрлі болса, онда а – иррационал сан деп тұжырымдауға бола ма? Жауабын мысалмен түсіндір
Әр кестедегі үш саның ең үлкенін анықтап, оған сәйкес әріпті ретімен орналастырсаңыз, ұлы композитор-күйші, қазақтың аспапты музыка өнерінің классигі Құрманғазы Сағырбайұлының күйлерінің бірінің атын оқи аласыз.
С
Қ
Б
Е
А
И
1,(4)
1,4
Т
Р
З
Т
Л
П
9
Е
І
У
Н
К
Р
Оқушылар
дың белсенділігіне байланысты бағаланады.
квадратталған көбейткішті түбір белгісінің астына алады;
түбір астындағы өрнекті түрлендіреді.
өрнектердің мәнін салыстырады;
Оқулық
Бүгінгі сабақта: . Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындай алады.
Кері байланыс:
«БББ» кестесі.
Білемін
Білдім
Білгім келеді
Үйге тапсырма беру. №4.24, №4.25.
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Кері байланыс
Сабақ жоспары Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні:
Пән/Сынып:
8 сынып
Күні:
15.10.21.
Тарау немесе бөлім атауы:
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек
Сабақтың тақырыбы:
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.
Оқу мақсаты:
8.1.2.5
құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;
Бағалау критериі:
Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды;
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
Уақыты
Кезең дері
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
5 минут
Ұйым дастыру
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау.
Өткенді қайталауға арналған зымыран сұрақтар
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.
Үй тапсырмасын айту.
Сұрақтарға жауап береді.
Топтық жұмыс (проблемалық тапсырма)
Өрнекті ықшамдауда қандай тәсілді қолданғаныңызды көрсетіңіз ( әр топ өз жұмысын қорғайды) I топ 5
15
II топ
III топ Салыстыруды орында
Өз бетімен жұмыс. Тест сұрақтары
А.12 В.14 С. 15 Д.13
2. қай өрнектің мағынасы болмайды?
А. В. С. Д.
3. ( )
А.5 В.-6 С. -5 Д.3
4. =
А. В. С.
5. бөлшекті иррационалдықтан босат
А. В. С.
Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар.
Оқулықтан №4.26.
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды
Сандарды өсу ретімен орналастырып, сәйкес әріптерді жазыңыз»