Сабақтың тақырыбы: Расул Ғамзатов «Ана тілі» Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата01.02.2023
өлшемі33,46 Kb.
#64390
түріСабақ

Білім беру ұйымының атауы

№13 орта мектебі КММ

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Бөлім:

Тәуелсіздік – қасиет тұнған ұлы ұғым

Тәжірибеден өтушінің аты-жөні:

Сағиғалиева Г.С

Күні:

06.05.2022

Сынып: 6 «ә»

Қатысушылар саны: 26

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Расул Ғамзатов «Ана тілі»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау;
6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды:
Көпшілік оқушылар үшін әдеби шығарманың жанрын анықтайды;
Кейбір оқушылар үшін әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Тәжірибеден өтушінің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(2 мин)

Оқушылармен амандасу. Сынып қатысымын тексеру және тәртіп пен тазалықты қадағалау.
Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру.

Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады.




Оқулық, жұмыс дәптері



Қызығушылықты ояту
(7 мин)



Оқушыларды Расул Ғамзатов өмірімен таныстыру.



Оқушылар ақын өмірімен танысады.



Қ/Б: Өте жақсы! Жарайсың!

Оқулық




Жаңа білім


(7 мин)





1-тапсырма.
«Ана тілі» өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнымен танысыңдар. Сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап беріңдер.
«Миға шабуыл»
Үзіндіні оқы, оқиға орны қалай суреттелген?
Оқиға орнын суреттеу өлеңде маңызды ма?
Ерекше әсер еткен жолдардың астын сыз, себебін түсіндір.



Дескриптор:

  • Өлеңді мәнерлеп оқиды;

  • Мазмұнын ашады.

  • Дәлел келтіріп, сұраққа жауап береді.



Оқулық

Сабақтың ортасы




(10 мин)



2-тапсырма
Шығармаға сатылай кешенді талдау жүргізу.
Авторы:
Атауы:
Тақырыбы:
Идеясы:
Шумақ:
Тармақ:
Ұйқас:
Буын:
Бунақ:
Көркемдегіш құралдар:





Дескриптор:

  • Шығармаға сатылай кешенді талдау жүргізеді.



Кері байланыс:
«Аяқталмаған сөйлем»
Мен ............ бүгін білдім.
Маған ........ қызықты болды.
Маған ........ қиын болды.
Мен ............ үйрендім.



Оқулық, жұмыс дәптері



Кері байланыс
(3 мин)

3 Қ әдісі
Қызық болды
Қиын болды
Қажет болды

Оқушылар сабақтың қызық, қиын, қажет болған тұстарын айтады.

1-10 балдық жүйе бойынша бағалау







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет