Сабақтың тақырыбы: Сатпаев жан-жақты ғалым Зерттеу сұрағы : Қаныш Сәтбаевтың феномені неде?



Дата12.03.2023
өлшемі18,36 Kb.
#73543
түріСабақ

Білім беру ұйымының атауы

Исатай орта мектебі

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

8.3В Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым

Педагогтің аты-жөні:

Абат Арман

Күні:

06.03.2023

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сатпаев – жан-жақты ғалым
Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.3.4 – Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру

Сабақтың мақсаты

Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақ
ыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдасты ру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру



-Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
- Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың сабаққа деген ыңтасы мен қызығушылығын арттыру мақсатында
«Воллейбол» әдісі бойынша допты бір-біріне лақтыра отырып, жақсы ниеттерін білдіріп, көңіл-күйді жақсартамын


Өткен сабақты еске түсіру мақсатында оқушыларға сұрақтар қойылады
1. 1946 жылы ашылған КазКСР Ғылым Академиясының тұңғыш президенті кім болған?
2. Қ.И.Сәтбаевтың қандай ғылыми еңбектерін білесің?
3. Қазақстанда геология мектебінің негізін салушы кім?
4.Қ.Сәтпаев қай жерде дүниеге келді?
5.Ауыл мектебін қай жылы бітірді?
6. Қаныш қазақ мектептеріне арналған «Алгебра» оқулығын қай жылы жазып бітірді?
7. Қ.Сәтбаев қандай оқулық жазған?
8.Қ.Сәтпаев қай жылы қайтыс болды?
9. Қ.Сәтпаев қайда жерленді?
10.Жезқазғанда мыс кен орынын ашқан ғалым?



Оқушылар допты бір-біріне лақтыра отырып жақсы ниеттерін білдіреді

Оқушылар сұрақтарға жауап береді



мадақта у
«Ең үздік жауап»

«Алақан
-


жұдыры қ»


«Жұлды зшалар»

Волейбол добы


Бекіту

Сабақты қорытындылау:
Бір айналым сөйлесу сртатегиясы

Оқушылар сұрақтарға жауап бергеннен кейін БЖБ тапсырмасы беріледі



Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпаратты қ карточка

Кері байланыс

Бүгінгі сабақтан мен не білдім? Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің?
Сабақ барысында қандай сұрақ туындады?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

Оқушыл ар бағалай критери йлеріме н өз деңгейле рін бағалайд
ы

А4,
конспект




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет