Сабақтың тақырыбы Шыңғыс Айтматов -халық жазушысы



Дата27.02.2022
өлшемі135,05 Kb.
#26520
түріСабақ
Байланысты:
1558339566 (1)




Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Т2

Мектеп: Л.Н.Толстой атындағы орта мектебі КММ

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

10-бөлім. Жер байлығына аяулы көзқарас


Күні: 25.02.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Аргынова К.И

Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Шыңғыс Айтматов –халық жазушысы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.4.1 - мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстыру;


Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді;

Кейбір оқушылар орындай алады: мәтіндегі жеке эпизоттарды сипаттайды;

Бағалау критерийі

Мәтіндерден негізгі ақпаратты таба алау ұлы дала елі жайлы сипаттау, сөздердің тура және ауыспалы мағынасын ажырату,

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеттері

Оқушының іс-әрекеттері

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


Ой қозғау


- Психологиялық ахуал туғыру(«Ыстық алақан» әдісі);

- Оқушыларды түгендеу;

І топ – Далалы аймақ

ІІ топ – Шөлейт аймақ


Күй ойнайды. Оқушылар кім орындағаның айтады.

Балалар бұл не ?

- Бұл - күй.

Күйді қай музыкалық аспапта шертеді?

- Күйді домбырамен шертеді.

Бұл күйді кім орындайды?



- Балалар, бұл сұрақтың жауабын анықтау үшін қазір ребусты шешеміз.




- Психологиялық ахуал туғыру(«Ыстық алақан» әдісі);

- Оқушыларды түгендеу;

І топ – Далалы аймақ

ІІ топ – Шөлейт аймақ


Оқушылар кім орындағаның айтады.








ұр  ей   ов 

Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбымыз қандай?

Сабақтың тақырыбы: Дина күй шертеді.

Балалар, бұл Құрманғазы атамыз Динаның ұстазы болған. Ол Құрманғазы атаның шәкірті.



Әйгілі тұлғалар және олардың өнертапқыштары:

www.youtube.com/watch?v=yZQipjHUGyQ

Сабақтың ортасы

30 мин











Кітап


Қазақ тілі мен әдебиеті Т2


Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

(топ атауларына байланысты мағлұмат береді)

-Топтың ережесімен таныстыру;

-Критериилер парақшаларын үлестіру;



Үй тапсырмасын cұрау

Оқушылар Қазақстанның қандай қазба байлықтарына бай екендігі және қай жерде өндірілетіндіктері туралы әңгімелейді.



Бүгінгі күнгі сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.


2. Мәтінмен жұмыс. Оқылым. Жазылым. Айтылым.

Мәтінді оқушылар өз беттерімен оқиды. Мазмұны бойынша

2 топқа әртүрлі тапсырмалар беріледі.

(Үлгерімі жоғары оқушыларға дара тапсырмалар беріледі.)

1-топ – Диаграмманы толықтыр. Дала, орманды – далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерлерін жаз.

2-топ – Қазақстан аймақтарының ауа райы туралы ақпаратты тауып, жаз.



Мақсаты

Бағалау критерийі

Дескриптор:

Мәтіндерді түсінеді, негізгі ақпаратты таба алады, ұлы дала елі жайлы айтады, сипаттайды.

-мәтінді түсіну,

-суреттер бойынша сюжеттерді сипаттау,

-мәтін мазмұны бойынша негізгі ақпараттарды анықтау


мәтінді түсінеді,

-суреттер бойынша сюжеттерді сипаттайды,

-мәтін мазмұны бойынша негізгі ақпараттарды анықтайды.


Кері байланыс. «Бір +плюс, бір- минус» стратегиясы.

Жазылым. Айтылым. 2 топқа үлестірмелі қағаздар беріледі.

1 – топ. Сын – қимыл үстеулерін тауып, сұрақ қояды.

2 – топ. Мөлшер үстеулерін тауып, сұрақ қояды.
«Сұрақтар қоржыны» әдісі арқылы оқушылар қоржыннан сұрақтар алып, оларға толық жауап береді.




Мақсаты

Бағалау критерийі

Дескриптор:

Тақырыпқа қатысты ой қорытады, сұрақтарға ойын дәлелдей отырып жауап береді.

-тақырып бойынша үйренген сөздерді қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселелерді ескере отырып, сұрақтарға жауап беру

-тақырып бойынша жаңа сөздерді қолданады;

-мәтінде көтерілген мәселе бойынша сұрақтарға жауап береді



Кері байланыс. Рефлексия.

«Не оңай? Не қиын?» сұрақтарына жауап беріп, түсініктерін толықтырады.




Интерактивті тақта



Қима қағаздарыА4 парағы, суретте





Үй тапсырмасы

Оқулықтағы 8 -тапсырма. Тапсырманың шарты, қалай орындау керектігі түсіндіріледі.





Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:


Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:
2:

Тексерілді.....................

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет