Мектеп: Ақыртөбе орта мектебі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: PYTHON тілінде программалау
|
Сынып: 6
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сызықтық алгоритмді программлау
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Python тіліндегі алгоритмдерді программалауды үйренеді.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет
|
ресурстар
|
Сабақтың басы
7 мин
Сабақтың ортасы
17 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу. Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. Ширату жаттығуы беріледі.Сыныпты стикерлер арқылы топқа бөлу.
топ:Программа
топ :Алгоритм
Осы суреттерге қарап, өткен сабақты еске түсіреміз
Ойлан:
Миға шабуыл:. Өткен тақырып бойынша сұрақтар ой қозғау ретінде еске түсіріп оқушылар силтеме бойынша «Google форма» арқылы жіберілген сұрақтарға жауап береді.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2BUxGJTXXVo4koIcMvpN01oAvMdb3ed88SkJf4RYXaK8AWQ/viewform?usp=sf_link
«Nearpod» платформасын қолданып , “Идеал” стратегиясы бойынша тапсырманы талдап шығады.
1-тапсырма. Python программалау тіліндегі өрнектің нәтижесін анықтап, типін атап шығу керек
1-топ :Программа
2- топ Алгоритм
1-тапсырма
Өрнектің мәнін Python тілінде есептеңдер:
Дескриптор: 1- тапсырма
1. Python программалау тіліндегі өрнектің нәтижесін табады.
2. Өрнектің типтерін анықтайды.
2-тапсырма. Берілген есепке қарап блок-сызбасын құру керек.
топ Программа y=2a+b+c2
топ Алгоритм z=a2+5b+c3-
Дескриптор: 2- тапсырма
1.Берілген есепке қарап сызықтық алгоритмнің блок- сызбасын құрады.
2. Программасын жазады.
3-тапсырма. Жеке жұмыс.
Сынып бөлмесінің ауданын есептеу жобасы
Ұзындығы а және b тіктөртбұрышты бөлме. Осы бөлменің периметрі P және ауданы S –ті есептейтін программасын құрыңдар .
Python программасында программасын
есептеп шығару керек. Жіберілген ссылка арқылы кіріп есептің программасын құру керек.
https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/
Дескриптор:
1. Есептің Рython тілінде программалық кодын жазады
|
Стикер
презентация
|
Сабақтың соңы
Қорытын-дылау
10 мин
Кері байланыс
6 минут
|
Бекіту тапсырмасы
Вен диаграммасы
1-топ Программа
2- топ Алгоритм «Қатесін тап»
Жетістік баспалдағына қарап, оқушылар өзін-өзі бағалайды. Тапсырманы дұрыс орындады ма, жоқ әлде қиналды ма өздері қанат белгісімен өз деңгейлерін белгілеп шығады.
|
Топтық жұмыс
|