Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіз Қазақстаным Күні



бет1/3
Дата06.12.2022
өлшемі26,68 Kb.
#55104
түріСабақ
  1   2   3


9-сынып

«№13 мектеп-гимназия» КММ Пән мұғалімі: Туржупарова Г.

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

3-бөлім: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО – 2017
Синтаксис. Құрмалас сөйлемнің түрлері

Сабақтың тақырыбы:

Тәуелсіз Қазақстаным

Күні:14.11.2022 ж

9-сынып . Қазақ тілі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

9.3.5.1 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу;
9.4.4.1 Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын,түрлерін білу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын түсіну; Мәтіндегі құрмалас сөйлемдерді табу.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Автордың негізгі ойын сақтай отырып жинақы мәтін жазу, құрмалас сөйлемнің түрлерін, жасалу жолдарын білу;

Кейбір оқушылар орындай алады:Тақырып бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып перифраз тәсілі арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу ;

Бағалау критерийлері

-Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын анықтайды;
-Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын, түрлерін біледі;
-Перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазады;

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Шаттық шеңберін құру. Психологиялық ахуал қалыптастыру


Топқа бөлу :

«Менің Отаным - Қазақстан!» тақырыбына жазған эсселерін оқыту

Шеңбер бойынша бір-біріне жылы лебіздерін білдіре отырып психологиялық ахуал қалыптастырады


Үй тапсырмасын сұрау:«Автор орындығы» әдісі арқылы
«Менің Отаным - Қазақстан!» тақырыбына жазған эсселерін әр топтан бір оқушы шығып оқиды.
Дескриптор:

  • Эссе құрылымын сақтайды;

  • Тақырыпты жан-жақты ашады

Мадақтау



«Бас бармақ» әдісі

Жұмыс дәптерлері





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет