Сабақтың тақырыбы The theme (topic): 1 Ақпаратты тасымалдау Oқу мақсаттары Learning objectives



Дата03.10.2023
өлшемі2,37 Mb.
#112815
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпаратты ұсыну



Мектеп: №7 мектеп-лицейі

Күні: 08.10.2019 ж
Data:

Мұғалімнің аты-жөні: Байкенжеева Гулжан Серикбаевна

Сыныбы: 6
Grade

Қатысқандар:
Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы
The theme (topic):

2.1 Ақпаратты тасымалдау

Oқу мақсаттары
Learning objectives:

Ақпарат көздері мен қабылдағышқа және байланыс арналарына мысалдар келтіре білу.

Сабақтың мақсаты
Lesson objectives:

Барлық оқушылар: Ақпараттың қай формада екенін көрсете алады
Оқушылардың басым бөлігі: Ақпараттың қай формада екенін көрсете алады
Кейбір оқушылар: Ақпаратты қасиеттеріне қарай талдап, тұжырымдай алады, нәтижелерін ұсынады

Бағалау критерийі
Expectedresults:

Білім алушы: Ақпарат түрін формасына қарай анықтайды.

Тілдік мақсаттары



Бөлім бойынша лексика және терминология
Ақпарат термині латынның informatio – түсіндіру, баяндау деген сөзінен шыққан.
Байланыс арнасы- Канал связи – Link
Ақпарат көзі – Источник информаций – The source of information
Ақпаратты қабылдағыш – Приемник информации – Information receiver

Құндылықтарға баулу



Қарым –қатынас жасау қабілеттілік, жауапкершілік, рухани құндылықтарды сақтау, шығармашылық.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі



Алдыңғы білім

Сымсыз желілер

Сабақ барысы

Уақыт

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау критериилері

Ресурстар

Introduction part (Сабаққа кіріспе бөлімі)

3 мин

1.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, олардың назарын сабаққа аударту.2.Топқа бөлу: «Фото суреттің қиындыларын құрастыру» арқылы «Принтер», «Процессор» топтары болып бөлінеді.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Екі топқа бөлінеді.






Түрлi түстi қағаздар қиындылары

4 мин

1 мин

3. Үй тапсырмасын тексеру: «Иә, жоқ» стратегиясы арқылы жүредi


«Иә, жоқ» стратегиясы арқылы алдыңғы тақырып бойынша жауап береді




Үлестiрме парақшалар


«Миға шабуыл» әдісі
-Компьютердің информатикаға қандай қатысы бар ?
-Ақпарат дегеніміз не, оны қалай түсінесіңдер?

Оқушылар өз ойларын еркін жеткізе білуі керек




Слайд3

Оқушыларды сабақ мақсаттарымен танытыру







Слайд 5

Vocabulary terminology part (лексика мен терминология бөлімі)




Байланыс арнасы- Канал связи – Link
Ақпарат көзі – Источник информаций – The source of information
Ақпаратты қабылдағыш – Приемник информации – Information receiver

Оқушылар жаңа сөздермен танысады, дәптерлеріне жазып алады.




Слайд 6

Explanation part (негізгі бөлім)

10 мин



Оқушылар слайд бойынша мұғалімді тыңдайды




Слайд 8-16

Practice part (практикалық бөлім)

5 мин

«Ақпараттар алаңы»


Тапсырма: «Ақпараттар алаңы» стратегиясы
I топ- Дыбыстық және бейне ақпаратқа қандай ақпарат түрлері жататынын анықтап, мысалдар келтіру, постер қорғау.
II топ- Мәтіндік, сандық және видео ақпараттарға қандай ақпарат түрлері жататынын анықтап, мысалдар келтіру, постер қорғау.




Дескриптор

-ақпаратты мәтіндік формада ұсынады
-ақпаратқа графикалық элементтерін қосады
-өз дәрежесінде қорғай алады



Слайд 17



В деңгейі
ЖЖ « Кестені толтыр»




Есту, дәм сезу, көру, сезу арқылы ақпарат түрін анықтайды;

Слайд 19



Жеке жұмыс: «Сәйкестікті тап»
Оқушылар ақпарат түрлерін ақпарат көздерінің қайсысына сәйкес келетінін баған жүргізу арқылы табады.









Conclusion part (қорытынды бөлімі)

(3 мин)

Рефлексия
Сұрау-қорытындылау” тәсілі


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.



Слайд


Үйге тапсырма: Біздің айналамыздағы ақпарат
Бағалау: Бағалау парақшаларына сүйене отырып, жиынтық баға қойылады.







Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бере сіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Тыңдалым қабілеті жоғары оқушылардан сыни ойлау дағдылары арқылы теориялық білімдерін практикада өмірмен байланыстыра отырып қолданылады.







Рефлексия
Сабақ мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Компьютерде тәжірибелік жұмыстар жасату кезінде оқулықтан деңгейлік тапсырмалар орындаттым.
Оқушыларға «Сұрақ сенен, жауап менен» әдісін қолдана отырып, сабақты бекіттім.



Жалпы бағалау
Қорытынды баға
Оқушылар өз ойларын ашық айтып, жеке, жұппен, топпен берілген тапсырмаларды орындауға тырысты.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет