Мұғалімнің аты-жөні:
|
Кенжегарин.А.Б
|
Пән/Сынып:
|
8 сынып
|
Күні:
|
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары.
|
Оқу мақсаты:
|
8.1.3.2
бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының қатыстары арқылы берілген анықтамаларын білу;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білім алушылар сабақ барысында бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің тік бұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының қатыстары арқылы берілген анықтамаларын есептер шығаруда қолданады, берілген қатысты пайдаланып, тік бұрышты үшбұрышты салады;
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 мин
|
Ұйым дас
тыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін,Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары.
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының қатыстары арқылы берілген анықтамаларын білу
|
Амандасады.
Үй тапсырмасын айтады.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал орнату.
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
|
|
|
Саралаудың «диалог және қолдау көрсету» әдісі бойынша оқушыларға өтілген материалдар бойынша сұрақтар қойылады: -Тік бұрышты үшбұрыш деп қандай фигураны айтамыз ? -Оның элементтері қандай ? -Катеттің түрлері қандай? -Гипотенуза деп нені айтамыз ? -Тік бұрышты үшбұрыштың бұрыштарының түрлері қандай?
|
Дескриптор
-Тік бұрышты үшбұрыштың анықтамасын біледі;
-Тік бұрышты үшбұрыштың элементтерін біледі; -Катеттің түрлерін ажыратады;
-Гипотенуза анықтамасын біледі;
-Тік бұрышты үшбүрыштың бұрыштарының түрлерін біледі;
Сұрақтарға жауап береді.
|