Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялар және олардың мәндерін анықтау Бөлімі



Дата03.12.2023
өлшемі238,84 Kb.
#133244
түріСабақ
Байланысты:
07.12.2022 кмж геом (1)


Бекітемін: Келісемін:
Сабақтың тақырыбы:Тригонометриялық функциялар және олардың мәндерін анықтау

Бөлімі:

Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатынастар

Машықтанушының аты-жөні:

Асқарова Толқын

Күні:

07.12.2022

Сыныбы:8 Ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық функциялар және олардың мәндерін анықтау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.3.2 , , және  мәндерін табу
8.1.3.5 бұрышты оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні бойынша салу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады:Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы, тангенісі және котангенесінің кейбір бұрыштарының мәндерін анықтайды.
Көптеген оқушылар істей алады:• Оқушылардың ой - өрісін кеңейту, математикалық терминдермен сөйлей отырып, сөздік қорын молайту, пәнге деген қызығушылығын арттырады.
Кейбір оқушылар істей алады:Кейбір бұрыштардың синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндерін біледі

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин.

8 мин




Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

1. Параллелограмда сүйір бұрыш -ге, ал ұзындығы -қа тең болатын бір диогоналі қабырғаға перпендикуляр. Параллелограмның ауданнын табыңдар.


2. Тең бүйірлі үшбұрыштың төбесіндегі бұрышы -ға тең, ал табанының ұзындығы m-ге тең. Үшбұрыштың бүйір қабырғасына түсірілген биіктіктің ұзындығын табыңдар

Бағыттайды, сұрақтар қою арқылы есептің дұрыс шешімін табуға бағыттайды.



Дискриптор:
Параллелограмның ауданнын табады.Жалпы балл -3

Оқулық 8 – сынып





Сабақтың ортасы
20 мин

Білім дағдысы:
1 тапсырма:
1. Тік бұрышты үшбұрышта тік бұрыштан гипотенузаға түсірілген биіктік гипотенузаны ұзындықтары 3 және27 болатын кесінділерге бөледі. Тік бұрышты үшбұрыштың катеттерінің ұзындықтарын табыңдар.
2. Трапеция табандары 30 және 6-ға тең. Диогональдарының ұзындықтары 29 және 25-ке тең. Трапецияның ауданын табыңдар.
Математикалық домино әдісі;

Фигуралар әдісі


Оқушылар тапсырманы орындайды.





Дескриптор
-Трапецияның ауданын табады.
Жалпы балл -2

Презентация
Оқулық 8 – сынып



Жеке жұмыс
16 мин

2-тапсырма
Есептер шығару:


c=7,









Дескриптор:
- Есептер шығарады
Жалпы балл -5

ДК экраны
Презентация
ДМ

Сабақтың соңы.
Кері байланыс
4мин

Қалыптастырушы бағалау.

Үйге тапсырма: 2.66,2.67

Нәтижені талдайды.



Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны
Тапсырма орындауға қажетті құралдар.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет