Сабақтың тақырыбы Туған жердің табиғатын аялаймыз Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата13.05.2023
өлшемі224,06 Kb.
#92863
түріСабақ
Байланысты:
әдебиет 12 сабак





Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Мұғалімнің аты-жөні

Шодиева Динара

Күні:

13.03.2023

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Туған жердің табиғатын аялаймыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу

Сабақтың мақсаты

  • шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды;

  • автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісімен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
- Таңдап алған жануар суретіне қарай топқа бірігіп отырыңдар.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі:
-Суреттен нелер көріп тұрсыңдар?
-Сурет бойынша «Ормандағы оқиға» тақырыбына ертегі құрап айтыңдар.
-Құрастырған ертегінің негізгі ойы не?
- Олай болса, бүгінгі сабақта табиғатты аялауға үйренетін боламыз.

Шеңберде тұрып бір-біріне тілек айтады, гүл сыйлайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.



«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!

аңдар
суреттері




Жаңа білім
15 мин

2 мин

Бекіту
15 мин



(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Сөздік жұмысы.

Ә) Автор туралы мәлімет.
-Автор туралы мәтінді оқып, әңгімелеңдер.
Б) Мәтінмен жұмыс.
-Өлеңді түсініп, тізбектей оқыңдар.
-Өлеңнің негізгі ойы болатын шумақты тауып оқыңдар.
-Шығарманы бағалауға негізделген сұрақтар қойыңдар және қойылған сұраққа жауап беріңдер.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Аюдың пайдасы туралы не айтар едің?


Сергіту сәті – құстар үні.


(Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Бағалау.
Өлеңдегі кейіпкерге баға беріңдер.
-Өздерің құрастырған ертегінің қай кейіпкері ұнады?
Ә) Анықтау.
-Кейіпкер сөзі монолог пе, әлде диалог пе?

Б) Қорытындылау.
-Табиғатты қорғау үшін әр маусымда не істер едіңдер? Эссе жазыңдар.

- Тапсырма орындайды.

Құстар үнін тыңдап сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:
Сөздікті жазып-жаттайды-1балл.
Автор туралы әңгімелейді-1балл.
Өлеңнің негізгі ойы болатын шумақты тауып оқиды-1балл.
Шығарманы бағалауға негізделген сұрақтар қояды және қойылған сұраққа жауап береді-1балл.
Дескриптор:
- Өлеңдегі кейіпкерге баға береді-1балл.
Ертегінің қай кейіпкері ұнағанын әңгімелейді-1балл.
Кейіпкер сөзі монолог екенін анықтайды-1балл.
Табиғатты қорғау үшін әр маусымда не істейтінін әңгімелеп, эссе жазады-3балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып
2-бөлім 2019ж

аудиожазба



Қорытын-ды
5 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, кестені толтыру.

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.
сен
97-98





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет