Бөлім:
|
6.4В Шамалар арасындағы тәуелділіктер
|
Күні:
|
|
Пән мұғалімі:
|
|
Сынып: «_______»
|
Қатысқан оқушылар
|
Қатыспаған оқушылар
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тура пропорционалдық және оның графигі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.1.2.23 тура пропорционал тәуелділіктерді танып білу және мысалдар келтіру;
6.2.1.12 тура пропорционалдықтың формуласын білу және графигін салу;
|
Сабақтың мақсаты
|
берілген таңдамада дисперсия, стандартты ауытқуды есептей алады, 10 минутта 5 тапсырманың 2-ін орындай алады.
статистикалық модельдеу арқылы кездейсоқ шамалардың жиілігін , 10 минутта 50 тапмырманың 3-ін орындай алады;
орташа квадраттық ауытқу тапсырмаларына талдау, синтез, бағалау жұргізе алады, 10 минутта 5 тапсырманың 4-ін орындай алады.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Басы
5 минут
(Ұйымдастыру кезеңі)
|
Сәлемдеседі.
Оқушыны түгіндеу.
Ұйымдастыру сәті
Үй жұмысын тексеру
Видеоматериал -
|
Сілтеме арқылы сабаққа кіреді.
Сәлемдеседі.
Үй жұмысын мұғалім көрсеткен уақытқа дейін орындайды.
|
Үй жұмысын дұрыс орындағанына балл қойылады.
|
Таратпа, оқулық
|
Жұптық
жұмыс
15 минут
|
Жұптық жұмыс -теориялық материалды қайталау
15 минут
Оқушыларға осындай карточка беріп, сыныпты аралай жүріп, өздеріне ұқсас бір жанды тауып әр сағаттың тұсына атын жазу ұсынылады. Мысалы,
сенің көзіңнің түсі маған ұқсайды екен. Сені сағат 12-ге кездесуге жазып қойсам деп едім. Осылайша 4 сағаттың тұсына аттарын жазып болған соң, сәйкес келген оқушылар бір топқа бірігіп жұмыс жасау тапсырылады.
«12:00 есебі»
Жауабы:
«03:00 есебі»
Жауабы:
«06:00 есебі»
Жауабы:
«09:00 есебі»
Жауабы:
Кері байланыс: 3-2-1 стратегиясы
Қалыптастырушы бағалау: Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Дифференцицация: Блум таксономиясы бойынша А-білу, түсіну, В- қолдану, С- талдау, бағалау ойлау деңгейлеріне байланысты тапсырмалар ұсынылады.
|
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке-жеке шығарып, барлық оқушының жауабы тыңдалып, тест жауабы таңдалады.
Бағалау критериі:
-тура пропорционал тәуелділіктерді танып білу және мысалдар келтіру;
- тура пропорционалдықтың формуласын білу және графигін салу;
Тапсырма дескрипторы:
Дескрипторы
|
балл
|
Тура мен кері пропорционалдықты ажырата алады
|
1
|
Математикалық модельдеу
|
1
|
Шамалар арасындағы тәуелділіктерді қолдана алады
|
1
|
Жалпы балл
|
3б
|
|
Әр дұрыс есебіне 1 балл алады.
|
https://learningapps.org/display?v=pwpn2puy521
|
Жеке жұмыс
15 миунт
|
Zipgrade 10 минут
Бағалау критериі:
-тура пропорционал тәуелділіктерді танып білу және мысалдар келтіру;
- тура пропорционалдықтың формуласын білу және графигін салу;
Тапсырма дескрипторы:
Дескрипторы
|
балл
|
Тура мен кері пропорционалдықты ажырата алады
|
1
|
Математикалық модельдеу
|
1
|
Шамалар арасындағы тәуелділіктерді қолдана алады
|
1
|
Жалпы балл
|
3б
|
|
Жауабы:
1-C
2-D
3-D
4-D
5-C
6-A
7-D
8-B
9-B
10-A
|
|
|
|
Соңы
5 минут
|
Үй тапсырмасы: Қосымша №1
Тақырыпқа байланысты түсінбеген есептерін шығаруға көмектеседі.
|
Тақырыпқа байланысты түсінбеген есептерін сұрайды.
Сабақ бойынша
|
Әр дұрыс есебіне 1 балл алады.
|
оқулықтан
|
|