Білім беру ұйымының атауы
|
Рудный қаласы №15 жалпы білім беретін мектебі»КММ
|
Пәні:
|
Ақпараттық коммуникациялық технологиялар
|
Бөлім:
|
3-бөлім. Видео жасау
(ортақ тақырыбы: «Табиғи құбылыстар»)
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Есетова Балауса Маханбетовна
|
Күні:
|
|
Сынып: 4 «В»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Видеоны өңдеу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
VideoPad редакторды іске қосады
Көптеген оқушылар:
Виодеоны өңдейді
Кейбір оқушылар:
Өңделген видео мен өңделмеген видеоны талдап, салыстырады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
3минут
Өткен білімді еске түсіру
7 минут
|
Сәлемдесу,түгендеу.
Сыныпта көңілді ахуал орнату.
Өткен тақырып бойынша «Ашық сұрақ» әдісін пайдаланып сұрақтарға жауап берейік.
1.Құралдар тақтасы дегеніміз не?
2.Видеожазба дегеніміз не?
3.Жазу батырмасы қандай мүмкіндік береді?
|
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Стикер арқылы бағалау
-өте жақсы
-жарайсың
-жақсы
|
Слайд
Слайд
үлестірме қағаз
|
Жаңа білім
5 минут
8 минут
6 минут
5 минут
|
Видеоролик көрсетіледі
Жеке жұмыс:
«Қыс қызығы» тақырыбына видео құрып, Қыс мезгіліне қатысты интернеттен өлең жүктеп Видеоны өңде.
Видеоны бумаға сақта
Жұптық жұмыс:
Сөз жұмбақты шеш:
А-В оқушы
С-оқушы
Сергіту сәті:
https://youtu.be/sPX27NNVWCY
Топтық жұмыс
1-топ.
«Талдап, салыстыр» әдісі
Өңделген видео
|
Өңделмеген видео
|
|
| 2топ
Суреттегі әсерлер мен ауысулардың белгілерімени көрсет
Терезелердің атауларын сәйкестендір:
|
Бейнероликті қарап оқушылар өз ойларын жеткізеді,алған білімдерін тапсырма орындау барысында көрсетеді.
-Оқушылар
Видеоны өңдейді
1. Қыс мезгілдегі табиғат құбылыстары туралы видеожазба құр.
2. Видеожазбаға атау қойып сақта.
Сөзжұмбақты шешеді
Оқушылар өңделген видео мен өңделмеген видеоны талдап салыстырады
Оқушылар фотосуретке қарап ауысулар мен әсерлерін көрсетеді және терезе атауларын табады.
|
(Стекер)
-өте жақсы
-жарайсың
-жақсы
«бесбұрыш,
үшбұрыш,
төртбұрыш»әдісі
Топтар бір бірін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау
|
Бейнежазба:
https://youtu.be/duoGpJ7TnHU
КомпьютерVideoPadпрограммасы
үлестірме қағаз
|
Бекіту
5 минут
|
Тапсырма.
Абай Құнанбайұлының табиғат туралы өлеңдерін негізге ала отырып, бумаға Интернеттен суреттер, ақпараттар жинақта.
Video Pad редакторында жиналған ақпаратпен видеожазба жаса.
Микрофонды пайдаланып, Абайдың табиғатқа арналған бір өлеңін оқып, өз даусыңмен дыбыс жаз.
Дыбыс файлын видеожазбаға жүкте.
Видеожазбаны суреттермен толықтырып өңдеп, видеоәсерлер, түрлі ауысулар қос
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау,
Видеожазба жасауды толық меңгерген немесе меңгермегенін анықтау мақсатында
|
Стикер арқылы бағалау
-жарайсың
-жақсы
-талпын
|
КомпьютерVideoPadпрограммасы
|
Үйге тапсырма
2 минут
|
Оқулықтан 81-бет үйде орындайық тапсырмасы
|
«жаратылыстану» пәнінің мұғалімі Диасқа «Қазақстандағы табиғат құбылыстары» тақырыбында видеожазба жасауға тапсырма берді. Диасқа қандай кеңес берер едің? Жұмыс ретін дәп теріңе жаз.
|
|
|
Кері байланыс
4 минут
|
Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
|
Сабақтан алған әсерлерін көрсетеді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Көрнекілік қағаздар
|