Сабақтың тақырыбы: Word мәтіндік редакторы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата14.02.2023
өлшемі0,64 Mb.
#67789
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Робототехника. Жоба

Педагогтың аты-жөні

Ботагараев Ғ

Күні

20.01.2023ж

Сынып 3

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Word мәтіндік редакторы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



3.5.2.1 1 - конструкторда ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру
3.5.2.2 - шарттары мен циклдері бар кодблоктарын қолданып, мобильді қосымшаны әзірлеу
3.5.2.3 - әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Мобильді қосымшалар конструкторының не екенін біледі;

Көптеген оқушылар:

Конструктор интерфейсіне бағдарлана алады.

Кейбір оқушылар:

Достық интерфейсін жасайды.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

N

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

ҚБ: жұлдыз / 2 балл/





1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.
5.Бағалайды.

Жұлдыз
2 балл



Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

Педагог сабақтың мақсаттарымен таныстырады:
 мобильді қосымша конструкторларын;
 мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасын;
 мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасының интерфейсін;
 әзірлеу ортасының мүмкіндіктерін білетін боласыңдар.
Мәтінмен жұмыс.
Оқу материалын бөліктерге бөліп оқыту. Негізгі ұғымдармен таныстыру, түсіндіру.
Жұптық жұмыс:
№1 тапсырма: Терминдерді анықтамаларымен сәйкестендір.
Білу және түсіну
1. Мобильді қосымшалардың конструкторы дегеніміз не?
2. Конструктор мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасынан несімен ерекшеленеді?
3. Қосымшалардың қандай түрлері мобильді қосымшалардың конструкторларын
жасауға мүмкіндік береді?
4. Қандай компоненттер шоғырланған әзірлеу ортасын құрайды?
Қолдану
Деңгейлік тапсырмалар:
А деңгейі. Интернет желісінің ресурстарын пайдаланып, мобильді қосымшалардың танымал
10 конструкторының тізімін жаса.
Нәтижесін кесте түрінде жаз.
Білу және түсіну
1. Мобильді қосымшалардың конструкторы дегеніміз не?
2. Конструктор мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасынан несімен ерекшеленеді?
3. Қосымшалардың қандай түрлері мобильді қосымшалардың конструкторларын
жасауға мүмкіндік береді?
4. Қандай компоненттер шоғырланған әзірлеу ортасын құрайды?
Қолдану
Деңгейлік тапсырмалар:
А деңгейі. Интернет желісінің ресурстарын пайдаланып, мобильді қосымшалардың танымал
10 конструкторының тізімін жаса.
Нәтижесін кесте түрінде жаз.



В деңгейі. Интернет желісінің ресурстарын пайдаланып, мобильді қосымшаларды әзірлеудің
ең танымал шоғырландырылған ортасының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жаз.

С деңгейі. MIT App Inventor функционалдық ортасын бағала. Бұл ортада қандай


компоненттер бар? Осы компоненттердің негізінде қандай қосымшаларды құруға болады?
Жаз.
Топтық жұмыс
Топта функционалдық көзқарас негізінде MIT App Inventor ортасын талқылаңдар,
бағалаңдар.



Мұғалімді тыңдайды

1-тапсырманы орындайды







Презентация


Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «Смайлик»
барлығын түсіндім
менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.




Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

1. MIT App Inventor-дың көмегімен қосымшаға қолданушылық интерфейсінің қандай
компоненттерін орналастыруға болады. Осы туралы ақпарат тап.
2. Screen, Батырма, Жазба, Мәтін компоненттері үшін «Компоненттер мен олардың
қасиеттері» кестесін толтыр. Кестеде құрауыштың
5 негізгі қасиеті мен мүмкін мәндерін көрсет.











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет