7.2В Функция, функция графигі. Күні: 7.01.23 Сынып: 7
|
Мектеп: Б. Момышұлы атындағы №131 мектеп-лицей
Мұғалімнің аты-жөні: Төлеген Мерейлім
Қатысқандар:22 Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
y=ax2 және y=ax3 функциялары, графиктері мен қасиеттері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.5.1.10;
y=ax2 (а≠0) функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу;
7.5.1.11
y=ax3 (а≠0) функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу;
|
Сабақтың мақсаты
|
y=ax2 және y=ax3 (а≠0) функцияларының графиктерін сала біледі, оның қасиеттерін біледі, функцияны зерттей алады.
|
Бағалау критерийі
|
Функцияның анықталу облысын таба алады.
Функция мәндерін кестеге сала алады.
Функция графигін сала алады.
Функция қасиеттерін қолданып, зерттей алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
1.Функция мәндерін кестеге салу жолдарын түсіндіреді.
2. Функция графигін салу жолдарын түсіндіреді.
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Функция;
Квадрат;
Куб;
Анықталу облысы;
Жазықтықтағы координаталар жүйесі;
Осьтік симметрия;
Функция графигі;
Парабола;
Кубтық парабола.
|
Құндылықтарға баулу
|
Қазақстан тәуелсіздігі және Астана.
Балаларды елжандылыққа тәрбиелеу, азаматтық жауапкершілік қалыптастыру.
Индустрия заңдары мен инновацияларға негізделген экономикалық өсуге үлес қосу қасиетін қалыптастыру
|
Пәнаралық байланыс
|
Информатика, физика, сызу.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
GeoGebra, AdvancedGrapher бағдарламалары.
|
Алдыңғы білім
|
7.1.2.3. Бүтін көрсеткішті дәреженің анықтамасын және қасиеттерін біледі;
7.1.2.4. Бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектердің мәндерін таба біледі;
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
0 – 5
|
1.Ұйымдастыру:
а) Оқушылармен амандасу
ә) Сыныпты топқа бөлу
Стикерлер арқылы топқа бөліп аламын. «Түзу сызық», «Парабола», «Кубтық парабола» , «Гипербола» тобын құрайды. Топ жетекшілері сайланады.
б) Жағымды психологиялық ахуал тудыру:
Дөңгеленіп тұрайық, (дөңгеленіп тұрады)
Керегені құрайық.(қолдарын ұстасады)
Уықтар боп иіліп,(қолдарын жоғары көтереді)
Шаңыраққа киіліп, (алға бір қадам басады)
Киіз үйді құрайық. (киіз үйді құрады)
Балаларға сенім білдіру арқылы сабақты бастаймыз.
|
стикерлер.
|
Сабақтың ортасы
|