Сабақтын нәтижесі: Барлық тәрбиеленушілер : ажыратады,тындайды, айтады, құрастырады, жапсырады



Дата11.02.2023
өлшемі425,6 Kb.
#67117
түріСабақ
Байланысты:
курс майлин жоспар


Білім саласы: Шығармашылық
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сурет.

Мектеп : «Майлин атындағы мектеп-балабақша» КММ «Айгөлек» шағын орталығы

Күні: 23. 05. 2018

Мұғалімнің есімі: Сламбекова.Ж

Тобы: «Балапан»

Қатысқандар
Саны: 6

Қатыспағандар
Саны:

Тақырыбы:

Алма

Оқу мақсаты:

Алманың қасиетін білу ,бастыру әдісін, түстерді ажыратуды үйрету.

Сабақтын нәтижесі:

Барлық тәрбиеленушілер : ажыратады,тындайды, айтады, құрастырады, жапсырады.

Тәрбиеленушілер басым бөлігі: түстерді ажырата алады,құрастыра алады, жапсыра алады.

Кейбір тәрбиеленушілер : түстерді,пішінді ажыратады, жапсырады

Құндылық

Тәрбиеленушілердің қызуғышылығын арттыру арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Пәнаралық байланыс

Сөйлеуді дамыту(Коммуникация), Қоршаған ортамен таныстыру(Әлеумет), Құрастыру(Таным),

Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар

Басталуы
(2 – мин)
(3 – мин)
(3 – мин)

  1. Ынтымастық атмосфера:

Арайлап таң атты,
Алтын сәуле таратты.
Қайырлы таң апайлар,
Қайырлы таң достар!

  1. Ізгі тілек:

Нүрай – Кәусар ,саған сәттілік тілеймін!
Кәусар- Інжу, жасың ұзақ болсын!
Інжу – Нияз, бүгінгі күнің сәтті болсын!
Нияз- Жанерке, жақсы баға ал!
Жанерке – Нұрәли, ақылды бол!
Нұрәли – Нұрай,бақытты бол!


3.Топқа бөлу.



Ноутбук, проектор

Жұлдыз пішінді алқа


2- түсті алма суреттері



Ортасы

(3 – мин)

(3 – мин)

(2 – мин)


(10 – мин)

(3 – мин)





Ой қозғау сұрақ – жауап
«Сен маған, мен саған»
Алманың пішіні қандай?
Алма қайда өседі?
Алманың түсі қандай?
Алма жеміс пе , әлде көкеніс пе?
Алманың дәмі қандай?
Алманың жапырағының түсі қандай?


Бағалау : шапалақ
4.Топтық жұмыс. « Мозайка құрастыру»
Тәрбиеші сөзі:Балалар мына көріп тұрғандарын мозайка алма суреті бейнеленген алма сағаты. Сурет бойынша белгілі бір уақытта құрастырып болуларың керек. Мынау құм сағат осы сағат арқылы сендер бір мөлшердегі уақытта құрастырып болуларың керек. Уақыттка бағынып үйрену. Ал мынау не ? Ия балалар бұл қоңырау, мен осы қоңырауды соққанда жұмыстың басталуы мен аяқталғанын білдіреді.Олай болса уақыт кетті.





Жақсы енді осы өздерің дайындаған сағатты күнделікті сабағымызда қолданамыз, жарайсындар. Бас бармақ арқылы бағалайықшы.
Бағалау: бас бармақ арқылы



  1. Бейне жазба « Алма күтімі »




  1. Сергіту: Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі.

Кіп- кішкентай ағашта ,
Үлкен болып өседі.

  1. Жұмыс барысы:

Тәрбиеші сөзі: Балаларға қауіпсіздік ережелерімен, құралдарды пайдалануды түсіндіру.
Бояуды аузымызға салмаймыз, бояп болған сон дымқыл орамалмен қолымызды сүртеміз.Қолымызға жең қап киіп аламыз.
Балалар біздін бүгінгі оқу қызметіміз ерекше өтеді себебі біз бүгін суретті бастырмамаен бастыру арқылы саламыз.
Ендеше балалар осы дәмді де әдемі алмамызды қағаз бетіне түсірейік.
Алма суретін бояу


Бағалау: смайлик
8.Үш тілде сөздерді қайталау:
Балалар енді суретіміз бойынша үш тілде қайталап еске түсірейікші.
Алма - яблоко – apple
Қызыл - красный – red
Жасыл – зелённый – green
Жапырақ- листья- leaf


Бағалау: Тәрбиеленушілерді бағалау



Алма пішінді доп
I-топ қызыл алма
II-топ жасыл алма
«Алма сағаты»
Құм сағат, қоңырау

Ноутбук,проектор


Гуаш краскасы, А-4 беті, губка, дымқыл орамал


Сөздікпен жұмыс


Мадақтау



Аяқталуы:
(2 – мин)

Кері байланыс: Екі түрлі смайлик арқылы


Көңіл күйді білдіретін смайликтер арқылы.

Қосымша ақпарат:




Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары тәрбиеленушілерге тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Тәрбиеленушілерді үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс.

















Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




















Қорытынды бағамдау:
Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынап немесе жетелеген оқушылар туралы менің келесі оқу іс- әрекетіне жетілдіруге көмектесетін не білдңм?

Шығыс Қазақстан облысы
Тарбағатай ауданы Шолақорда ауылы
«Майлин атындағы мектеп-балабақша
кешені» КММ
«Айгөлек» шағын орталығы


Білім беру саласы: «Шығармашылық»
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: « Сурет»
Өтілетін топ: «Балапан» /3-4 жас/
Әдіскер: Сламбекова . Ж

ТАҚЫРЫБЫ:


«Алма»

2017-2018 оқу жылы

«Бекітемін»
Мектеп директоры: Б. Темирбеков

«Тексерілді»


Оқу ісінің меңгерушісі: Б. Ахметқалиева

«Келісеміні»


Тәжирбелік рефлексия курсінің
Тренері: Ш. Рысбекова

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет