Мектеп: №53 мектеп-лицейі
|
Күні:
Сыныбы:
|
10.12.2019ж
5 «Ә» IIтоп
|
Мұғалімнің аты-жөні: Байділда Толқын Қажымұханқызы
|
Қатысқандар саны
|
|
Қатыспағандар саны
|
|
Сабақтыңтақырыбы:
|
«Растрлық кескіндерді құру және өңдеу»
практикалық жұмысы.
|
Оқу мақсаттары:
|
Р Растрлық кескіндерді құру және өңдеуді практика жүзінде меңгеру.
|
Жетістік критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
1.Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алу.
2.Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.
|
Оқушылардың басым бөлігі
|
Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдеуді үйренеді.
|
Кейбір оқушылар
|
Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: оқып үренгендерін практикада қолданады.
|
Өткен тақырып.
|
«Миға шабул» әдісімен үй тапсырмасын сұрау.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
СТО, «Ой қозғау», «Пазл», «Миға шабуыл» стратегиялары
|
Қолданылатын ресурстар
|
слайд, оқулық, видео сабақтар, суреттер
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері, ағылшын
|
Жұмыс түрлері
|
Тапсырмалар, қосымшалар
|
Мұғалімніңіс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І кезең
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
«Шаттық шеңбері»
Оқушылардың бір бірлеріне тілек айтуы.
Әртүрлі қызғалдақтар арқылы үш топқа бөлу;
І топ: «Растрлық»
ІІ топ: «Векторлық»
ІІІ топ: «Фракталдық»
|
Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық
ахуал қалыптастыру.
|
Сыныптың оқушылары шаттық шеңберіне тұрады, бір –біріне жақсы тілектерін айтады.
|
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақтың тақырыбы:
|
Өткен тақырып «МИҒА ШАБУЛ» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау
Сабақтың
тақырыбы мен мақсаты айтылады.
|
Интербелсенді тақтадан жауаптарын көрсетеді немесе өзі айтып тұрады.
|
Мұғалім берген тапсырмаларды орындау.
Оқушылар берілген әдіс-тәсілдер бойынша өз ойларын айтады.
|
Қызығушылығынояту, мәселе қою.
|
«Кім жылдам» әдісі арқылы сұрау.
Программалық жабдықтама дегеніміз не?Операциялық жүйе деген не?
Драйвер деген не?
Сурет, кескңндердің түрлері?
Сызба құралдарының көмегімен жасалынған сурет?
|
Оқушы жауаптары тыңдайды.
Қосымшасұрақтар қою арқылы толықтырады.
|
Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтарға әр топ сыни тұрғыдан ойлау арқылы жауап береді.
|
ІІ кезең
|
Сабақтың ортасы
|
№1 тапсырма(ТЖ): СТО «Ассоцация»
Графика
Дескриптор: Графиканың ұғымын және түрлерін жазады;
|
«Адасқан әріптер»
|
Бұл кезеңде білім алушыларға әріп орындары ауысып келген сөздер беріледі. Әріптерді орындарына қою арқылы компьютер құрылғыларының аттары мен информатика пәніне қатысты термин сөздер шығару керек. Әр сөзге 1 ұпайдан беріледі.
|
Дескриптор: Жасырылған сөздерді табады.
|
ІІІ кезең
|
Сергіту сәті
|
Видео көру арқылы көз жаттығуын жасау немесе
бейнеролик корсету
|
Жаттығу жасау.
Бейнероликті корсету.
|
Интербелсенді тақтадағы бейнероликті тамашалап,ой түзейді.
|
Еске түсіру
|
Қауіпсіздік ережесі
|
Жұмыс түрлері
|
Тапсырмалар қосымшалар
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті (нәтижесі)
|
Растрлық
кескіндермен жұмыс жасау
|
Практикалық тапсырмаларды орындау
|
Компьютерлік графика туралы мәлімет . Практикалық жұмысты орындауға нұсқау көрсету.
|
Оқушылар берілген практикумды компьютерде орындайды. Оқулықпен жұмыс жасау.
Тақырып бойынша алған
білімдерін практикада қолдану. Берілген тапсырмаларды компьютерде орындайды. Теориялық білімін бекіту ақылы біліктілігі қалыптасады.
|
№2 тапсырма(ЖЖ) : Paint графикалық редакторын іске қосу
Б астау Бағдарламалар Стандартты Paint
Графикалық редакторды қолдана отырып, сурет салу.
|
IY кезең
|
1.Скретч бағдарламасын ашамыз?
2. Салған суретты сақтап, «СКРЕТЧ» программасына жүктеңдер
3. Нысанның қозғалысын көрсететін программа құрыңдар.
|
Бағалау, кері байланыс (бағалау парағы бойынша)
|
Оқушылар өздерін бағалайды. Мұғалімнің тексеруінен кейін, дұрыс нәтижелері салыстырылады.
|
Оқушылардың бағалау парғына бағаларын дұрыс қойғанын қадағалайды. Қорытынды бағаларын қояды.
|
Топ оқушылары өздерінің бағаларын бағалау парағына қояды.
|
Сабақты қорытындылау bilimland.kz тапсырма орындау
|
|
|
Үй тапсырмасы
III тарау бойынша тест тапсырмасын орындау.
|
Оқушыларға бағдар беру, түсіндіру.
|
Оқушылар үйтасырмасын күнделікке жазады
|