Тақырыбы: Бұл менің інім



Дата08.10.2024
өлшемі16,9 Kb.
#147163
Байланысты:
бұл менің інім


Тақырыбы:



Бұл менің - інім

Күні айы




Мектепалды сыныбы

ҰОҚ-ға қатысқан ҰОҚ-қа қатыспаған
тәрбиеленушілер саны: тәрбиеленушілер саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты



Лексикалық тақырыптар бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну
Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу барысында жаңа сөздерді қолдану
Тыңдалған мәтіндегі ақпараттың мазмұнын сурет, сызбанұсқа, белгілер арқылы жеткізу
Сөйлеу барысында жіктік жалғауын педагогтің көмегі/үлгісі бойынша қолдану

Күтілетін
нәтиже



Барлық тәрбиеленушілер:
Лексикалық тақырып бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында
қолдана алады. Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді (оқы, жаз, тыңда, қайтала) қолдана алады.
тәрбиеленушілердің басым бөлігі:
Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдана алады, тақырыпқа қатысты сөйлеу/
сөйлесу үлгісін түсінеді, сол үлгі бойынша сөйлесе алады.
Кейбір тәрбиеленушілер:
ҰОҚ-да үйренген сөйлесу үлгілерін өмірлік жағдаятта




ҰОҚ барысы




ҰОҚ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

ҰОҚ басы
(2–5 минут)

(ПК) Тәрбиеленушілердің ҰОҚ-ға дайындығын тексеру. ҰОҚ басталуына жағымды ықпал ететін
көңіл күй қалыптастыру. ҰОҚ мақсатымен таныстыру.




ҰОҚ
ортасы
(6–25 минут)

(ПК,Ұ) Әліппе-дәптермен жұмыс


1-тапсырмада педагог балалардың назарын тапсырмадағы суретке аударады.
Балалардың қай жерде отырғанын, неше бала, неше педагог отырғанын сұрау
арқылы өткенді қайталайды. Балалар екінші бөлім бойынша сынып, педагог,
оқушы сөздерін еске түсіреді. Содан кейін педагог тәрбиеленушілердің назарын әр кейіпкердің
(1-тапсырмадағы сурет) қолындағы суретке аударады.
Тапсырма бойынша отбасы мүшелері атаулары қайталанады. Суреттегі әр
кейіпкер отбасындағы бір адамды таныстырады, оның атын айтады: Бұл – менің
анам. Оның аты – Маржан. Педагог берілген сөйлеу үлгілерін тыңдатады,
қайталатады, мазмұнын түсіндіреді. Сол арқылы отбасындағы адамдардың атын
айта алуға үйрететін құрылыммен таныстырады: Оның аты – ...
(МК,Ұ) 2-тапсырмада жаңа сөйлеу үлгісі қайталанады, тапсырмада берілген
суреттер бойынша сыныптағы балалар әр кейіпкердің не айтқанын еске түсіреді.
Тапсырманы орындау үшін педагог
1-тапсырмадағы тыңдалым материалын(аудиодиск бойынша) пайдалана алады. Балалар алғашқыда сурет бойынша тыңдайды, содан кейін өздері әр кейіпкер
не айтқанын қайталауға тырысады.
(Ұ) 3-тапсырмада әр бала өз отбасының суретін салады, сол бойынша тапсырмада
берілген сұрақтарға жауап беріп (Бұл кім? Оның аты кім?), өз отбасын таныстыруды үйренеді.
4-тапсырма балалардың каллиграфиялық

Әліппе-
дәптер.
Аудио­
диск:
4,1,2
4,2,3
4,4,4
Аудио­
диск:

ҰОҚ соңы
(26–30 минут)

(Қ) ҰОҚ-ны қорытындылау мақсатында педагог балалармен кері байланыс орна тады Тәрбиеленушілер ҰОҚ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не
қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны
туралы ой-пікірлерін білдіре алады






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет