Тексерілді: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі «№3 жалпы білім беретін мектеп» кмм-сі Қысқа мерзімді (сабақ)



бет1/2
Дата03.12.2023
өлшемі36 Kb.
#132977
түріСабақ
  1   2

Тексерілді:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№3 жалпы білім беретін мектеп» КММ-сі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20317 болып тіркелді.

Білім беру ұйымының атауы:

«№3 жалпы білім беретін мектеп» КММ-сі

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

2-бөлім. Тәрбиенің қайнар бұлағы

Педагогтің аты-жөні:

Пиржанова Ж

Күні:

28.11.23ж

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл». Сейітқұл – ел қамқоршысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.Б/С1.Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау;
5.Т/Ж4 .Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығарманы түсініп оқиды;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалайды;
Кейбір оқушылар орындай алады: Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады.

Құндылық

Еңбек пен шығармашылық: бірлік пен ынтымақтастықты сақтауға, бірлесе еңбектенуге баулу;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру
7 минут

Ширату жаттығуы
«Ашық, жабық сұрақтар» әдісі
Ыбырай Алтынсарин туралы қосымша мәлімет айту.
-Сейітқұл елі үшін қандай ой ойлады?
Оған ерген халық қандай кәсіппен айналыса бастады?
-Сейітқұл бастаған елге басқалар не себепті қосылды?
-Сейітқұлдың ағасы бай болу үшін не істеді? Соңында тағдыры қалай аяқталды?

Мұғаліммен амандасады.
Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Қойылған сұрақтарға жауап береді.
1 ұ

https://ust.kz/word/janga_adis_tasilder_jinagy-60381.html



Жаңа білім
23 минут


Бекіту
5 минут

1-тапсырма. «Т» кестесі әдісі. Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын «Т» кестесі әдісі арқылы бағала.
Тарихи құндылығы:
Адамгершілік құндылық:
Еңбек құндылығы:
2-тапсырма. «Кейіпкер» әдісі. Берілген тапсырмадағы кейіпкерлердің іс-әрекетін дәптерлеріңе ретімен жазыңдар.
4-тапсырма. Әңгіменің сюжеті бойынша ретімен дәптерлеріңе жазыңдар.
Басталуы:
Дамуы:
Шиеленісуі:
Шарықтау шегі:

-әңгіменің құндылығын анықтай алады.
-кейіпкерлер іс-әрекетін ретімен жаза алады.
-әңгіменің сюжетін ретімен жаза алады.

Дескриптор
-әңгіменің құндылығын анықтайды.
3 ұпай
кейіпкерлер іс-әрекетін ретімен жазады.3 ұ
-әңгіменің сюжетін ретімен жазады. 3ұ
Жалпы ұпай:10 ұпай

5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
«Атамұра» баспасы
А.С. Ақтанова, А.Қ.Жүндібаева

Кері байланыс
5 минут

Рефлексия
«Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білдір» әдісі.

  • Қандай жаңа білім алдыңыз?

  • Алған біліміңді өмірде қолдана аласың ба?

  • Саған қиындық тудырған түсініктер.

Оқушылар сабақтан алған ақпараты туралы пікір бөліседі, түсінбеген ұғымдар туралы айтады.

mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады

https://ust.kz/word/janga_adis_tasilder_jinagy-60381.html



Үй жұмысы:

Жазушы туралы қосымша мәлімет білу













Тексерілді:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№3 жалпы білім беретін мектеп» КММ-сі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20317 болып тіркелді.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет