Теңсіздіктерді шешу салықбаева Мөлдір Қуандыққызы, «Жаңақоныс жалпы орта білім беретін» кмм-нің математика пәнінің мұғалімі



бет1/5
Дата03.08.2023
өлшемі402,13 Kb.
#105027
  1   2   3   4   5
Байланысты:
МИФ ЖУРАНЛЫНА ЖІБЕРІЛДІ Салықбаева М.Қ Теңсіздіктерді шешу




ТЕҢСІЗДІКТЕРДІ ШЕШУ
Салықбаева Мөлдір Қуандыққызы,
«Жаңақоныс жалпы орта білім беретін»
КММ-нің математика пәнінің мұғалімі.
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Аққайтым елді мекені.

Тарау/Бөлім
8.4А Теңсіздіктер

Жаңақоныс ЖОББМ Пән мұғалімі: Салықбаева Мөлдір Қуандыққызы

Пәні: алгебра




Күні:




Сынып: 8

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Теңсіздіктерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.8 Квадрат теңсіздіктерді шешу
8.2.2.9 Бөлшек- рационал теңсіздіктерді шешу;

Сабақтың мақсаты:

Квадрат теңсіздіктер мен бөлшек-рационал теңсіздіктер шешуге есептер шығару

бағалау критерийлері

Бағалау критерийлері:

  • квадрат теңсіздіктер шешеді

  • бөлшек-рационал теңсіздіктер шешеді

Ойлау дағдыларының деңгейлері

қолдану; жоғары ойлау дағдылары

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 минут

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылар мен амандасу, түгендеу.
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Психологиялық ахуал «Бәйшешек гүлі»
-Ортаға бәйшешек гүлі қойылады
-Балалар,бүгінгі сабақта армандары орындалу үшін бәйшешектің бір-бір гүлін жұлып тілек тілейді
Топқа бөлу
«Бәйшешек гүлі» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді

  • Гүлдегі жазылған теңсіздіктерге (сызықтық, квадраттық, бөлшек-рационал) байланысты топтасады.


Үй тапсырмасын тексеру. Интербелсенді тақтаның көмегімен үй тапсырмасының орындалуы тексеріледі
Берілген теңсіздіктерді шешіңіз:
1)
2)

Сабақ мақсатымен таныстыру. Бағалау парақтарын үлестіру.


«Түрткі сұрақ қою» әдісі.
Мұғалім оқушыларға топ бойынша мына сұрақтарға қысқаша бір, екі сөйлеммен жауап беруді сұрайды
1-топ. Қолданбалы есеп дегеніміз не?
2-топ. Қолданбалы есептерді компьютерде және қолмен орындаудың артықшылықтары неде деп ойлайсыздар?
3-топ. Теңсіздіктердің көмегімен қандай қолданбалы есептерді шығаруға болады деп ойлайсыздар?
Содан кейін өз ойымен толықтырады



1.Оқушылар мұғалім мен амандасады.

2. Оқушылар бір-біріне бәйшешек гүлдері арқылы тілек білдіреді.


Гүлдердегі теңсіздіктер бойынша үш топқа бөлінеді.

3. Үй тапсырмасының орындалуын бір-бірінің дәптерлерін алмастырып тексереді, тақтамен салыстырады. Дұрыс немесе бұрыс орындалуын белгілейді.


1)
Шешуі:

Жауабы:
2)
Шешуі:

Жауабы:

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара топтық талқылау жасайды, ойларын тұжырымдайды.







«Бағдаршам»

ЕББҚ баланы ескере отырып, көршісінің жұмысын бағдаршам арқылы бағалайды.


Толық орандалған жұмыс- жасыл,
Қате жіберілген жұмыс- сары,
Мүлдем орындалмаған жұмыс- қызыл.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет