Бөлім:
|
Технологиялық дайындық
|
Педагогтің аты:
|
Шакеров Қ.Ғ.
|
Күні: 01.12.23
|
|
Сынып:11а
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Бағдаршамдар мен реттеушінің сигналдары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Бағдаршамдар мен реттеуші сигналдарының маңызы, арнаулы сигналдар,авариялық сигнал мен авариялық тоқтау белгісін қолдану туралы білу . Маневр жасау кезінде жүргізушіге қойылатын талаптармен және жолдың жүру бөлігінде көлік құралдарының орналасу қағидаттарымен танысу.
|
Сабақтың мақсаты
|
Жол қозғалысы саласындағы заңдардың негізгі ережелерін түсіну және түсіндіру Көлік құралдарының санатын, жүргізушінің жұмыс орнының негізгі элементтерін және оның міндеттерін білу
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. 7 мин.
|
Ұйымдастыру сәті. Оқытушы-ұйымдастырушы сапқа тұрғызады, взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Өткен тапсырманы сұрау
1. Қозғалыс кезінде жүргізушінің телефон арқылы сөйлесуге руқсат берілген бе? 2. Жол жүрісі қағидаларында көлік құралын құқық қорғау огандарының немесе медицина қызметкерлеріне берген тулғаларға не қарастырылған? 3. Көлік құралдары жүргізушілердің кінәсімен болған жол -көлік оқиғаларының негізгі себептерін атаңдар. 4. Қандай ақаулар болған кезде жүргізушіге көлік құралын басқаруға тиім салынады.?
5. Жол -көлік оқиғасына қатысы бар жүргізуші қандай әрекеттерді дереу орындауы тиіс?
|
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызып, шығып рапортты оқытушы-ұйымдастырушыға береді.
|
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
АӘ және ТД оқулығы
|
Жаңа сабақ кезеңі
30 мин.
|
«Сұрақ жауап» бейнетаспа көрсету, көрнекілік, слайд.
1.Жүргізуші реттеуші мен бағдаршам бірдей белгі беріп
|