Бөлім:Робототехника
|
Мектеп: Үстірт жалпы білім беретін мектеп
|
Күні: 20-21-22-23.11.2023 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бисенбаева Сымбат
|
Сынып: 4«А, Ә, Б, В, Г»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Лабиринттен шығу
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
4.5.1.1 ультрадыбыс датчигін қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Лабиринт түсінігін біледі
Көптеген оқушылар: Датчиктерді қызметіне қарай ажарата алады
Кейбір оқушылар: Датчиктерді қызметіне қарай сипаттайды
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Психологиялық ахуалды жақсарту.
Өткен тақырып бойынша сұрақ жауап алмасу
Ультрадыбыс датчигі не үшін қажет?
Ультрадыбыс датчигі дегеніміз не ?
Ультрадыбыс датчигінің қандай ерекшеліктері бар?
|
Сәлемдеседі
Сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалім: оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды
|
Карточкалар
|
Негізгі бөлім
30 минут
|
Жаңа сабақ.
Лабиринт ұғымы, ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы лабиринттен шығу туралы түсінік беремін
Сұрақтарға жауап берейік
Лабиринт деген не?
Лабиринт туралы қандай аңыз әңгіме бар
Лабиринт жобасында қандай датчиктер қолданылады?
Жұмыс барысы
Lego mindstorms программасын іске қосады
Программаға қажетті блоктарды таңдап алады
Ультрадыбыс датчигін қолданады
Мәзірден қосу батырмасын басады
Программаны іске қосып тексеру
|
Түсінеді, біледі.
Cұрақтарға жауап береді
Комьютермен орындайды
|
Мұғалім: оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды
|
Оқулық
компьютер
|
5 минут
|
Үйде оындайық
Оқу сұрақтарына жауап жазып келеді
Кері байланыс:
|
Үй тапсырмасымен танысады, жазып алады.
Бүгінгі сабақ бойынша өз әсерлерін осы смайликтер арқылы жеткізеді.
|
|
Оқулық смайликтер
|