«Бекітемін»
Оқу ісінің орынбасары: Г.С.Байжанова
Тәрбие сағаты
|
Мектеп:№4ЖББОМ
|
Күні
|
17.10.2022ж
|
Педагог:
|
Тайбаканова Алтынай
|
Класс:4 «В»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын)
|
Кел, балалар , оқылық! Оқуға құштар мектеп аясында
|
Сабақтың мақсаты:
|
Бір-бірімен қарым-қатынастарын жақсарту,оларды адамгершілікке, имандылыққа. шыншылдыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.
|
Құндылықтарды дарыту:
|
Адамгершілік, мейірімділік
|
Ресімдеу:
|
Слайд
|
Музыкалық және бейне көркемдеу:
|
Плакат
|
Үлестірмелі материалдар:
|
Таратпа қағаздар,
|
Дайындыққа арналған әдебиет
|
Интернет материалы
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
Уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары
|
Ұйымдастыру кезеңі
( 7 минут)
|
Сәлемдесу.
«Бас әріп» әдісі.
Оқушылар дөңгелетіп тұрғызу. Оқушылар өздерінің есімдерінің алғашқы әріптерінен келетін жылы сөз немесе жақсы қасиет айту қажет.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, ортаға ұйымдастыру кезеңіне шығады.
Жылы сөз немесе жақсы қасиетін айтады
|
|
Сабақтың басы
(13 минут)
|
Абай Құнанбаевтың 14 қара сөзімен таныстыру. Тірі адамның жүректен аяулы жері бола ма? Біздің қазақтың жүректі кісі дегені - батыр кісі дегені. Онан басқа жүректің қасиеттерін анықтап біле алмайды. Рақымдылық, мейірбандылық, әртүрлі істе адам баласын өз бауырым деп, езіне ойлағандай оларға да болса игі еді демек, бұлар - жүрек ісі. Асықтық та - жүректің ісі. Тіл жүректің айтқанына көнсе, жалған шықпайды. Амалдың тілін алса, жүрек ұмыт қалады. Қазақтың «жүректісі» мақтауға сыймайды. Айтқанға көнгіш, уағдада тұрғыш, бойын жаманшылықтан тез жиып алғыш, көштің соңынан итше ере бермей, адасқан көптен атының басын бұрып алуға жараған, әділетті ақыл мойындаған нәрсеге, қиын да болса, мойындау, әділетті ақыл мойындамаған нәрсеге, оңай да болса, мойындамау - ерлік, батырлық осы болмаса, қазақтың айтқан батыры - әншейін жүректі емес, қасқыр жүректі деген сөз.
|
Оқушылар 14 қара сөзден түйгендерін ортаға салады.
|
интербелсенді тақта, слайд
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |