Мектеп: Көру қабілеті бұзылған балаларға арналған «Үміт» мектеп-интернаты КММ
|
Пәннің атауы: Кеңістікте бағдарлау
|
Сабақтың тақырыбы: Ұсақ моторика
|
Күні:04.09.2023
|
Мұғалім есімі: Әлішер Қарлығаш
|
Сынып: 0«а»
|
|
Оқу бағдарламасына негізделген оқу мақсаты
|
0.2.1.1 білек және саусақтармен нақты қимылдар жасау
0.2.1.2 үстел үсті ойындарын қолдана отырып, үлгі бойынша қимылдар жасау
|
Сабақ мақсаттары:
|
|
Құндылықтардыдарыту:
|
Салауатты өмір салтына тәрбиелеу
|
Әдіс-тәсілдер:
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап,
|
Пәнаралық байланыстар:
|
Қазақ тілі, математика сабағымен байланыстыру
|
Жоспар
|
Жоспарланғануақыт
|
Жоспарланғанәрекет
|
Ресурстар
|
Басталуы(3 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
-Оқушылармен амандасу
- Оқушыларды түгелдеу
- Барлығымыздың көңіл-күйіміз жақсы ма?
- Ия, жақсы
|
|
Көз жаттығуы
|
Норбеков
|
|
Жаңа білім (3 минут
|
Тренинг ойын:
Балалар шеңберге отырады. Жургізуші қолдарын жаяды кенет ауа райы бұзылып жел тұра бастады кенет жаңбыр жауа бастады балалар қолдарымен жерді соға бастайды, кенет куннің бұзылуы кушейіп бұршақ жауа бастайды бұл кезде балалар аяқтарымен жерді соға бастайды. Кенеттен жел басылды бұл кезде балалар бір бірінің арқасын массаж жасайды жаңбыр тоқтап бұршақ басылды бұл кезде балалар қолдарымен бірінің арқасын бірі сипалайды.
2. Ұсақ қол моторикасына арналған «моншақтар»
Ойыны.
Мақсаты: Баланың ұсақ қол моторикасын дамыту
Ойын шарты: Балалардың әрқайсысының алдарына арнайы тарелкелер беріледі тәрелкелерде моншақтар салынған балалар сол моншақтармен апайдың айтуы бойынша қолдарына массаж жасайды.
3. Көңілді қақпақтар ойыны:
Мақсаты: Баланың қол моторикасын дамыту.
Ойын шарты: Балаға алдын ала дайындалған қақпақтар беріледі бала осы қақпақтарды орнын ауыстырып ашып жауып ойнайды.
|
|
Жеке жұмыс
|
Әр оқушыға негізгі пәндерге негізделе отырып тапсырма беру.
|
|
Сергіту сәті (3 минут)
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айта отырып, жақсы көңіл-күймен сабақты жалғастырады.
|
|
Кері байланыс
|
Сендерге бүгінгі сабақ ұнады ма?
Жақсы, балалар. Сендер бүгін сабаққа өте жақсы қатыстыңдар.
Осымен бүгінгі сабағымыз аяқталды. Сау болыңдар.
|
|
Қорытынды бағалау
|
1 Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтарытуралы не білдім?
2 Меніңкелесісабағымдыжетілдіруге не көмектеседі, неге көңілбөлукерек.
|
|