VI ТАРАУ.Жобаны құру және оны ұсыну
|
Мұғалімнің аты-жөні: Әсемхан Аида Әмірханқызы
|
Сынып:
|
5
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Құжатты басып шығаруға дайындау
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)
|
5.2.2.1 құжаттыбаспағадайындау (парақпараметрінөзгерту, бет параметрлерінқою, алдын ала көру, жәнет.б.)
|
Сабақтыңмақсаты
|
Барлық оқушылар:Құжат параметрлерін орнатуды меңгереді
Оқушылардың басым бөлігі: Құжатты баспадан шығару үшін Алдын ала көреді және параметрлерді қою жолдарын біледі. Құжатты баспадан шығарады
Кейбір оқушылар: Бет өлшемдерін орнатады
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері
|
Білу, түсіну,қолдану
|
Бағалау критерийлері
|
Құжат параметрлерін орнатады.
Алдын ала көреді және параметрлерді өзгертеді
Құжатты баспадан шығарады
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар үшін:
Парақ параметрлерін орнату, баспаға жіберу үшін алдын ала көру, баспаға жіберу
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл.
Парақ параметрлері дегеніміз не?
Пәндік лексика және терминология:
Файлдарды жүктеу, парақ параметрлерін орнату, баспаға жіберу
Үштілділік:
Файл-файл-file
Баспаға жіберу- Печать-Print this page
Бет өлшемдері-Парамертры страницы –Page settings
|
Пәнаралықбайланыс
|
Қазақ тілі,ағылшынтілі, орыс тілі,музыка.
|
Құндылықтарға баулу
|
- шығармашылықжәне сын тұрғысынанойлау;
- жауапкершілік;
- қарым-қатынас жасау қабілеті;
|
Алдыңғы білім
|
Оқушыларненібіледі?
Ойынбағдарламалауортасында (Лого, Scratchжәнет.с.с.) циклкомандаларынқолданады
|
Сабақбарысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
«Принтер» және «Сканер» топқа бөлу
2 мин
«Теңге ойыны» арқылы үй тапсырмасын тексеру
3 мин
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу.Оқушылармен амандасу, түгендеу
Тренинг: «Сен қайдасың?»
Сәлемдостым (қолберіпамандасу)
Сен қалайсың? (иықтарынқағады)
Қайдаболдың? (құлақтарынтартады)
Жақсыболды (қолшапалақтайды)
Сынаптаынтымақтастықатмосферасынорнатуүшіноқушылардыңбүгінгікүнгікөңілкүйлерінсұрап «Жасырылғансөздер» әдісіарқылыоқушыларды 2топқабөлу. 1-топ «Принтер»
2-топ «Сканер»
«Миға шабуыл» әдісі «Теңге ойыны» арқылы үй тапсырмасын сұрау
Тұсаукесер арқылы әр түрлі теңге суреттерінің астында сұрақтар жасырылады. Оқушылар өздерінің таңдаған теңгелердің артында жасырылған сұрақтарға жауап береді
Лого, Scratch бағдарламасын қалай іске қосамыз?
Графикаға жан кіргізу қалай жүзеге асырылады?
Нысандар мен оқиғалардың анимациясын қалай құрамыз?
Ақиқатты іздеу қалай жүзеге асырылады?
Сабақтың тақырыбын «Артығын алып таста»әдісі арқылы ашу.Суреттержинағын(сабақтақырыбыменбайланысты)көрсету.Суреттеқалғандарынақатыстыемесекенінанықтауыкерек.
|
Оқулық, көрсетілім-дер
«Принтер» және «Файл» мәтіндері жазылған қималар
Слайд
|
Сабақтыңортасы
«Шағын дәріс» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру
4 мин
|