Пәні:
|
Дүниежүзі тарихы
|
Бөлім:
|
Этника лық, әлеуметтік және саяси процестер
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Исмайлова Ж
|
Күні:
|
09.10.2023ж
|
Сынып: 10
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Антропогенез және этногенез Адамның шығу тегі теориялары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
10.2.1.1 -антропогенездің теорияларын жүйелеу және тұжырымдау
|
Сабақтың мақсаты
|
Антропогенездің әртүрлі теорияларын жүйелеу және жинақтау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Ой қозғау
Антропогенез концепциясытуралы пікіралысуға төмендегісұрақтардыберугеболады.
1. Адам маймылдардан жаралды ма ?
2. Неге ғарышта тіршілік ортасын таппадық?
3. Неліктен құдай бізді кемшілікпен жаратты ?
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
мадақтау
|
Антропогенез туралы деректер сайты http://antropogenez.ru/
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс
1-тапсырма
«Антропогенез проблемасына қазіргі заманғы көзқарас» атты ғылыми конференцияда презентация дайындайды.
Тұсаукесер көрсетіліммен немесе деректі фильммен бірге болуы керек. Конференцияда сарапшылардың рөлін биология, химия және физика мұғалімдерін шақыруға болады.
2-тапсырма
Кестемен жұмыс
Ең маңызды мәлімет
|
Неге?
|
Сұрақ
|
|
|
|
Конференцияны қорытындылайды. Оқушылар «Антропогенезді зерттеудің ғылыми және ғылыми емес әдістері» тақырыбында эссе жазуға тапсырма беріледі
|
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
«Антропогенез проблемасына қазіргі заманғы көзқарас» атты мәліметтер дайындайды.
Бағалау критерийлері
Сәйкестік
Жаңалық
Ғылыми
Дәлелдемелер
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық
«Жұлдызшалар»
|
Ақпараттық мәтін
Антропогинездің негізгі теориялары
http://knigi.link/istoriya-antropologiya/tema-antropogenez-osnovnyie-30390.html
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма
Адамның шығу тегі теориялары
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
«Ең үздік жауап»
|
Антропогенезді зерттеу әдістері.
|
Кері байланыс
|
Оқушылар сабақ туралы алған әсерлерімен бөліседі.
Не ұнады?
Не қиын болды?
Қандай ұсыныстар бар?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау крите-рийлерімен өз деңгей-лерін бағалай-ды
|
А4, конспект
|