Ағылшын тілі пәні бойынша үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілген жұмыстарға сараптама



Дата18.04.2022
өлшемі35,97 Kb.
#31401
Байланысты:
үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілген жұмыстарға сараптама 5 в 5 а


Ағылшын тілі пәні бойынша үлгерімі төмен оқушылармен

жүргізілген жұмыстарға сараптама







Оқушының аты-жөні

Сыныбы

І тоқсан

ІІ тоқсан

ІІІ тоқсан

ІV тоқсан

баға

Білім сапасы

баға

Білім сапасы

баға

Білім сапасы

баға

Білім сапасы

1

Бекболатов Ташмұхамет

5 «Б»

3

10

3

12

3

15

3

16

2

Ержанов Ғалымжан

5 «Б»

3

9

3

10

3

12

3

13

3

Еркін Әли

5«В»

3

10

3

11

3

12

3

13

4

Сулейменов Еркежан

5 «В»

3

10

3

10

4

12

4

12

5

Акатаев Дамир

5 «В»

3

9

3

10

3

11

3

12

6

Ахметкалиев Алихан

5 «В»

3

11

3

12

3

15

3

16

7

Маратбек Кәрім

5 «В»

3

12

3

15

3

16

3

17

8

Менешова Аяла

5 «В»

3

14

3

15

3

16

3

17

9

Нургалиев Нариман

5 «В»

3

23

3

20

3

25

3

28

10

Айсабиева Аружан

7 «Б»

2

18

3

19

3

22

3

25

11

Арынова Айдана

7 «Б»

3

23

3

20

3

22

3

28

12

Мусабеков Мухаммед

7 «Б»

3

22

33

18

3

22

3

25

13

Макулбаев Аблайхан

7 «В»

3

17

3

18

3

21

3

25

14

Садвакасов Ержан

7 «В»

3




3




3




3




15

Самат Ердос

7 «В»

3




3




3




4




16

Тяттібеков Дастан

7 «В»

3




3




3




3




17

Баймұрат Әлішер

10 «А»

3




3




3




3




18

Толеуова Адина

10 «А»

3




3




3




3




Бұл оқушыларға жеке дәптер басталып,қосымша сабақтар өтілді.Қосымша сабақ барысында кескін картамен жұмыс, ауа райы күнделігін толтырып, негізгі ұғымдар мен түсініктер жеңілдетіліп берілді.Бұл оқушылардың А және В деңгейіндегі тапсырмаларды орындау деңгейі артып қорытынды бағалары толық «3» ке жетті.

Бұл оқушыларға жеке дәптер басталып,қосымша сабақтар өтілді.Қосымша сабақ барысында негізгі ұғымдар мен түсініктер жеңілдетіліп берілді.Бұл оқушылардың А және В деңгейіндегі тапсырмаларды орындау деңгейі артып қорытынды бағалары толық «3» ке жеттті.



Ағылшын тілі пәні мұғалімі Р.М.Курмангалиеваның І-II жарты жылдық бойынша үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілген жұмысы туралы есебі

Мақсаты: Үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілген жұмыс нәтижесін бақылау

Сабақ барысында үлгерімі төмен оқушыны анықтап, олардың пәнді меңгеруін, түсінуін есепке алып, диагностика жүргізіп отырдым. Бұл оқушының пәннің қай жерінде олқылығы бар екендігін анықтауға және оның себебін анықтауға көмектеседі. Бұл себептер төмендегідей болуы мүмкін:

Жаңа материалды қажетінше түсіне алмауы;

Жаңа тақырыпты бекіту жұмысының аздығы;

Мұғалімнің үлгерімі төмен оқушыдан тиісті деңгейде талап етпеуі;

Физиологиялық факторлар;

Оқушының пәнге қызығушылығының аздығы, бағалаудың әділ болмауы;

Оқушының сабақтан жиі қалуы.

Мен биылғы 2021-2022 оқу жылында 5-7-10 сыныптарға сабақ беремін. Жаңадан қабылдап алған сыныбым 8 «Б» сыныбы. Қалған сыныптарға былтырғы оқу жылында сабақ берген өз сыныптрым. Мен сабақ беретін сыныптарда үлгерімі төмен оқушылар аз. Үлгерімі төмен деген әр сыныпта салыстырмалы сипатта. Әр сыныптан барлығы 17 оқушыны таңдап алдым. Сабақты мүлдем қабылдамайтын оқушы жоқ. Бұл оқушылардың ішінде Маратбеков К, Самат Е сынды оқушыларды «4» деген бағаға жеткізуді көздеймін, сондай-ақ үлкен жалқаулықпен сабаққа енжер қарап жүрген оқушылар Ахметкалиев Алихан , Макулбаев Аблайхан ағылшын тілі пәніне қызығушылығын ояту мақсатында алып отырмын.

Үлгерімі төмен деген оқушылармен көбінесе сабақ үстінде қосымша жұмыстар жүргізіліп отырылды. 5 «А» сынып оқушылары Ержанов Ғалымжан мен Акатаев Дамир берген тапсырманы басқалармен бірге орындай алмайды, сондықтан оларға жеңіл, деңгейлік тапсырма беремін. Ал 7 сынып оқушыларының жалпы талпынысы зор, олар өздерінің шамаларына келетін жаттығуларды сабақ барысында орындап отырады, 3 тоқсанда осы оқушылардың үлгерімі жақсара бастады. 7 сынып оқушысы самат Ердосты 3 тоқсанда ІІ тоқсанда «4» тік бағаға жеткіздім. Жалпы кез-келген сыныпта үлгерімі төмен оқушылар аз, тіл сабағы болғандықтан , ауызша сабақ болғандықтан сабақққа қызығушылықтары жоғары және мәтіндерді оқи алады, мұғалім көмегімен түсіне алады, бірақ бақылау, тест жұмыстрын алғанда төмен бағалар көрсетеді, яғни есте сақтау қабілеттері төмендеу немесе үнемі оқымайды.



Алдағы мақсатым:

    1. Тиімді әдіс-тәсілдерді қолдана отырып білім сапасын тереңдету

    2. Үлгермеушілердің жұмыстарын тиянақты қадағалау, жіберілген қателерімен жұмыс жасау тексеру және түзету

    3. Үлгерімі төмен оқушылармен жеке жұмыстар жүргізуді жалғастыру


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет