Пəн: Қазақ тілі мен əдебиеті
|
Мектеп: №
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Алимхан М.Ж
|
|
Сынып: 11
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Бөлім
|
7-бөлім. Туризм: экотуризм. Сәкен Сейфуллин «Көкшетау» поэмасы, Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері» өлеңі
|
|
Cабақ тақырыбы:
|
1-2-сабақ. Туризм тарихын білесің бе?
(2 сағат)
|
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
11.2.1.1.-ғылыми және кәсіби мәтіндердегі күрделі сөздер мен терминдердің жасалу жолын анықтау, ауызша мәтін құрауға орынды қолдану;
11.3.4.1.-ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндер (мақала, аннотация, үндеу) бойынша салыстырмалы (құрылымы, қызметі, мақсатты аудиториясы, оқырмандарға әсері) талдау жасау;
11.4.2.1,-қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе)
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы: мәтіндегі күрделі сөздер мен терминдерді анықтайды
Көбі: мәтінге салыстырмалы талдау жасайды
Кейбірі: аргументативті эссе жазады
|
Бағалау критерийлері
|
Әлемдегі туризмнің қалыптасу тарихы туралы өз ойын айтады, көсемше категориясын меңгереді, аргументативті эссе жазады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пəнге тəн лексика мен терминология: тамсан, ішінара, ізденімпаз, заң, керісінше, сағым.
|
Диалог мен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:саяхат және туризм, алғашқы жиһанкез, туристік сапар, тарихи орындар, мәдени ескерткіштер.
|
Бастапқы білім
|
Әлемдегі туризмнің қалыптасу тарихы туралы өз ойын айтады, көсемше категориясын меңгереді, аргументативті эссе жазады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-əрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мұғалім «Жылы жүрек» тәсілін пайдаланады. Оқушылар 1-1,5 минут ішінде бір-біріне жылы тілектерді айтады.
Қызығушылықты ояту. Таныстырымда берілген суреттерге қарап, тақырыпты болжау, сабақ, тарау мақсаттарына назар аудару.
Мәтіналды жұмыс:
-Сөздікпен жұмыс:
Тамсану-восхищаться
Ішінара-частичный
Ізденімпаз-занимающийся поисками, соискатель
Заң-закон
Керісінші-наоборот
Сағым-мираж, марево
Дескриптор:
тақырыпқа қажетті сөзбен танысады.
болжамдары жайында ойларын айтады.
1-тапсырма. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды.
2-тапсырма. Оқушылар «Қызықты суреттер» тәсілін пайдаланып суреттерді сипаттайды, білетін ақпараттарды айтады, бұл тұлғалардың сабақ тақырыбына қатысы бар, жоғын айтады.
Дескриптор:
-сұрақтарға нақты жауап береді
-білетін ақпараттарды жүйелейді
- өз пікірін айтады
3-тапсырма Мұғалім оқушыларға мәтінді тыңдатады.
4-тапсырма Оқушылар «Сандар сөйлейді» тәсілін пайдаланып, тыңдалған мәтін бойынша берілген сандарға қастысты қандай ақпараттар барын айтады, туризмнің дамуында қай жылы қандай бағыттар дамып отырғаннын жазады.
Дескриптор:
-мәтінді мұқият тыңдайды
-керек ақпараттарды анықтайды
- ойын түйіндеп жазады
5-тапсырма Оқушылар тыңдалған мәтін бойынша күрделі сөздер мен терминдерді анықтайды, олардың жасалу жолын түсіндіреді, мәтін мазмұнын баяндайды.
Дескриптор:
-мәтіндегі күрделі сөздер мен терминдерді анықтайды
-жасалу жолдарын біліп, түсіндіреді
-мәтінді мазмұндайды
|
Достарыңызбен бөлісу: |