Қазақ тілі мен əдебиеті



бет1/3
Дата21.04.2023
өлшемі0,9 Mb.
#85412
  1   2   3
Байланысты:
"Туризм туралы не білесің?"


Пəн: Қазақ тілі мен əдебиеті

Мектеп:






Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Алимхан М.Ж






Сынып: 11

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:

Бөлім

7-бөлім. Туризм: экотуризм. Сәкен Сейфуллин «Көкшетау» поэмасы, Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері» өлеңі






Cабақ тақырыбы:

1-2-сабақ. Туризм тарихын білесің бе?
(2 сағат)




Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.1.1.-ғылыми және кәсіби мәтіндердегі күрделі сөздер мен терминдердің жасалу жолын анықтау, ауызша мәтін құрауға орынды қолдану;
11.3.4.1.-ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндер (мақала, аннотация, үндеу) бойынша салыстырмалы (құрылымы, қызметі, мақсатты аудиториясы, оқырмандарға әсері) талдау жасау;
11.4.2.1,-қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе)

Сабақ мақсаттары

Барлығы: мәтіндегі күрделі сөздер мен терминдерді анықтайды
Көбі: мәтінге салыстырмалы талдау жасайды
Кейбірі: аргументативті эссе жазады



Бағалау критерийлері

Әлемдегі туризмнің қалыптасу тарихы туралы өз ойын айтады, көсемше категориясын меңгереді, аргументативті эссе жазады.



Тілдік мақсаттар

Пəнге тəн лексика мен терминология: тамсан, ішінара, ізденімпаз, заң, керісінше, сағым.



Диалог мен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:саяхат және туризм, алғашқы жиһанкез, туристік сапар, тарихи орындар, мәдени ескерткіштер.



Бастапқы білім

Әлемдегі туризмнің қалыптасу тарихы туралы өз ойын айтады, көсемше категориясын меңгереді, аргументативті эссе жазады.



Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-əрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мұғалім «Жылы жүрек» тәсілін пайдаланады. Оқушылар 1-1,5 минут ішінде бір-біріне жылы тілектерді айтады.
Қызығушылықты ояту. Таныстырымда берілген суреттерге қарап, тақырыпты болжау, сабақ, тарау мақсаттарына назар аудару.
Мәтіналды жұмыс:
-Сөздікпен жұмыс:
Тамсану-восхищаться
Ішінара-частичный
Ізденімпаз-занимающийся поисками, соискатель
Заң-закон
Керісінші-наоборот
Сағым-мираж, марево
Дескриптор:

  • тақырыпқа қажетті сөзбен танысады.

  • болжамдары жайында ойларын айтады.

1-тапсырма. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды.
2-тапсырма. Оқушылар «Қызықты суреттер» тәсілін пайдаланып суреттерді сипаттайды, білетін ақпараттарды айтады, бұл тұлғалардың сабақ тақырыбына қатысы бар, жоғын айтады.
Дескриптор:
-сұрақтарға нақты жауап береді
-білетін ақпараттарды жүйелейді
- өз пікірін айтады
3-тапсырма Мұғалім оқушыларға мәтінді тыңдатады.
4-тапсырма Оқушылар «Сандар сөйлейді» тәсілін пайдаланып, тыңдалған мәтін бойынша берілген сандарға қастысты қандай ақпараттар барын айтады, туризмнің дамуында қай жылы қандай бағыттар дамып отырғаннын жазады.
Дескриптор:
-мәтінді мұқият тыңдайды
-керек ақпараттарды анықтайды
- ойын түйіндеп жазады
5-тапсырма Оқушылар тыңдалған мәтін бойынша күрделі сөздер мен терминдерді анықтайды, олардың жасалу жолын түсіндіреді, мәтін мазмұнын баяндайды.
Дескриптор:
-мәтіндегі күрделі сөздер мен терминдерді анықтайды
-жасалу жолдарын біліп, түсіндіреді
-мәтінді мазмұндайды


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет