Мұғалімнің аты-жөні:
|
Абсаматова А.Д.
|
Пән/Сынып:
|
5 «Б», 5 «Е», (ЕББҚ оқушы саны 3)
|
Күні:
|
09.11.22.
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
5.1.2.16 жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді, жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстырады
|
Бағалау критериі:
|
- жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді
- жай бөлшектерді салыстырады
- аралас сандарды салыстырады
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
қолдану
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
|
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйым дастыру
|
Қайырлы күн! Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру
- жай бөлшектерді салыстыру
- аралас сандарды салыстыру
«Ой қозғау» әдісі арқылы өткенді қайталау, еске түсіру:
-Жай бөлшек дегеніміз не?
-дұрыс бөлшек дегеніміз не?
-бұрыс бөлшек дегеніміз не?
-аралас сан дегеніміз не?
-жай бөлшектің негізгі қасиеті қандай?
-бұрыс бөлшекті аралас санға қалай айналдырамыз?
-аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыруды айт.
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы 1-тоқсанда өткенді еске түсіріп, ой қозғайды
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
|
15 мин
|
Жаңа сабақ
|
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
|
Оқулық
|
17 минут
|
Бекіту тапсырмасы
|
|