Сабақтың тақырыбы: Қызыл кітап Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме



Дата31.12.2021
өлшемі22,44 Kb.
#21522
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ .Қызыл кітап


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Биоалуантүрлілік.Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер



Мектеп: Бурыл орта мектебі

Күні:16.02.2021 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:Сейткалиева Р.З.

Сынып: 8 «Д»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:


Қызыл кітап

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме

8.1.6.1.-тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып,дәлелді жауап беру.




Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушы орындай алады:

тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тақырыпқа қатысты деректерді дұрыс қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыпқа қатысты ойын дәлелді жеткізеді.

Бағалау критерийі

Сұрақтарға деректер келтіріп жауап береді.

Тақырып бойынша өз ойын білдіріп, дәлелдейді.



Құндылық -

тарға баулу



  • «Мәңгілік Ел жалпыұлттық идеясы




Пән/байланыс

  • биология

Алдыңғы оқу

Қызыл кітап туралы ақпараттар


Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.

Амандасу,сабаққа дайындықтарын тексеру.

Сабақтың тақырыбымен,оқу мақсатымен таныстыру.

Қызыл кітап туралы не білесіңдер?

Сөздік жұмысы:

енгізу-включены

сирек- редкий

жойылу-исчезновение

әрекет- действие

таңба –знак

қоқиқаз-фламинго

ілбіс-леопард


Амандасады.Сабаққа дайындалады.

Оқушылар экранға назар аударып, суретті көріп, не көріп, не сезіп тұрғандарын айтады. Ой жүгіртеді, ой қозғайды. Ассоциациялауды жасайды.

Қызыл кітап туралы не білетіндерін айтады.
«Жұбын тап» тапсырмасы арқылы

сөздерді аударады.



Ауызша кері байланыс беру.



ZOOM платформасы
Power Point танысты-

рылымы


Learning Apps.org

Сабақтың ортасы



Тыңдалым мәтіні.

«Қызыл кітап деген не?» видеосын көрсету.

1-тапсырма.

«Жуан және жіңішке сұрақтар» әдісін қолдану.

1.Қызыл кітап не үшін қажет?

2.Қызыл кітап алғаш рет қашан пайда болды?

3.Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктерді ата.

4.Неліктен кітап қызыл түсті деп ойлайсың?

5.Кітаптың беттерінің әр түрлі болуының себебі неде?

6.Жануарлар неліктен жойылады?


Видеоны көріп,тыңдайды.


Сұрақтарға мәтін мазмұны негізінде жауап береді.

Дескриптор:

-Қызыл кітап туралы деректер келтіреді;

-сұрақтарға толық жауап береді.


ҚБ: «Плюс,

минус,

қызықты»

https://youtu.be/V8qSxEA3E5Y

Power Point танысты-

рылымы


Сабақтың соңы

2-тапсырма. Қажетті сөзді қойып,сөйлемдерді толықтыр.


«Дауыстап ойлау» әдісі арқылы оқушыларды дұрыс тыңдауға ынталандыру.

Қазақстанның " Қызыл кітабына " өте сирек

кездесетін жануарлар мен аңдар кірген. "Қызыл кітап" жануарлар мен өсімдіктерді,ландшафтарды сақтауға

 ,қорғауға әсер етеді.
Табиғатты әр адам 

 қорғауы тиіс.Қазақстанда қорғауға алынған сүтқоректілер:

елік,бұлан,құлан


Оқушылардың

 біреуі сөйлемді дауыстап оқиды, екіншісі тыңдап, бос орынға қажетті сөзді дұрыс таңдайды.
Дескриптор:

-қажетті сөзді анықтайды;

-сөйлемді толықтырады.




ҚБ: «Плюс

,минус,

қызықты»

Learning Apps.org




Кері байланыс



«Дейін –кейін»әдісі

Сонымен,   балалар,   

Қызыл   кітап белгілі бір түрлердің жойылу қаупін, оларды көздің қарашығындай корғау қажеттігін, оларды аулауға тыйым салынғанын ескертетін белгі және сол түрлерді сақтап, көбейту ісінің программасы болып табылады. Туған табиғатты қорғап, көркейтуді, оны ұрпақтан -ұрпаққа жұтатпай жеткізуді көздеген бұл игілікті іс сендердің де аянбай ат салысуларыңды тілейді.

Оқушылар сабаққа дейін нені білді, сабақтан кейін нені үйреніп, білгенін айтады.




Power Point танысты-

рылымы




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет