Пәні:
|
Әліппе
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Не үйрендім? Не білдім? (Бекіту)
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, өз ойын білдіреді; сызба – модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады.
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.
|
Сабақтың мақсаты
|
Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжап,айтады
Сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Бәріміз бір болсақ ,
Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп,
Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
7 мин
|
«Доптарды өз себетіне сал» ойыны
Тақтадан өткен әріптер жазылған доптарды өз себетіне сал
Бір шетке қызыл, екінші шетке көк себет қойылған.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Болжам» әдісі
Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжа.
Сызба бойынша сөзді тап.
Сызбаға сәйкес сөйлем құрастыр.
Дескриптор:
- сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжап,айтады
-сызба бойынша сөзді табады
-сызба бойынша сөйлем құрастырады
|
Әріптер жазылған доптарды түріне қарай топтастырады.
1.Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжап,айтады
2.Сызба бойынша сөзді тап.
3.Сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады
|
Мадақтау
Жұлдызшамен бағалау
|
Оқулық
26 бет Әріптердің баспа, жазба
түрлері
Қызыл және көк себеттің,
әріп жазылған доптардың суреті
Оқулық
26 бет
Жұлдыз
шалар
|
7 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Құпия» әдісі
Суреттерге мұқият қара.
Жасырылған сөзді тап.
Дескриптор:
- суреттер бойынша сөзді табады
-табылған сөзге дыбыстық талдау жасайды
Нейрогимнастикалық жаттығу
«Ағаш және жапырақ»
|
1.Суреттер бойынша сөзді табады
2.Табылған сөзге дыбыстық талдау жасайды
Оқушылар ағаш пен жапырақты саусақтары арқылы көрсетеді
|
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық
26 бет
|
Сабақтың соңы
6 мин
|
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі
Жеке жұмыс
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды тиісті түске боя.
Дескриптор:
- дауысты дыбыстарды тиісті түске бояйды
-дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды
|
1. Дауысты дыбыстарды тиісті түске бояйды
2. Дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
|
Рефлексия
5 мин
|
«Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?
Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді
|
|
Бес саусақтың
суреті
|