Білім беру бағдарламасы/Мамандық: 6В01601 Тарих Топ: ТҚ-311 Практиканың түрі: Педагогикалық



Дата21.02.2023
өлшемі53,71 Kb.
#69729
түріБілім беру бағдарламасы

Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті

Педагогикалық практика
КҮНДЕЛІГІ
Аты – жөні: Ержанқызы Айдана
Факультет: гуманитарлық
Білім беру бағдарламасы/Мамандық: 6В01601 Тарих
Топ: ТҚ-311
Практиканың түрі: Педагогикалық
Практиканың өту мерзімі: 24.01.2022-26.02.2022

Талдықорған 2022 ж.
САБАҚ КЕСТЕСІ



Сабақтар

Апта күндері

Дүйсенбі

Сейсенбі

Сәрсенбі

Бейсенбі

Жұма

1 сабақ



Физика




Орыс тілі



Қазақ әдебиеті

Биология


Орыс тілі



2 сабақ



Алгебра




Геометрия



Биология


Геометрия



Алгебра


3 сабақ



Ағылшын




Физика


Алгебра


Қазақ тілі



Қазақ әдебиеті



4 сабақ

Қазақ әдебиеті





Қазақ тілі



Химия


Шет тілі


Ағылшын


5 сабақ

Дене шынықтыру





Дене шынықтыру



Дене шынықтыру



Химия


Қазақстан тарихы



6 сабақ



Қазақстан тарихы





Өзін-өзі тану



Орыс тілі



Дүниежүзі тарихы



Информатика



7 сабақ



Технология





Құқық негіздері






География



География




СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ ТІЗІМІ





Аты-жөні

Қосымша мәліметтер


Акимов Диас

Толық отбасы, көп балалы, спортпен шұғылданады


Абдукерим Дильназ

Толық отбасы, көп балалы, музыкалық мектептің оқушысы


Амирхан Алихан

Жартылай жетім, «Жастар» спорт сарайы «Дзюдо» спорт түріне қатысады


Алтынбай Ернияз

Толық отбасы, «Жастар» спорт сарайы күрес спорт түріне қатысады


Асылханұлы Ерсұлтан

Толық отбасы, Спорт регби түрі ,ағылшын тілі «Титан» жаттығу залы


Аушенова Ақерке

Толық отбасы, көп балалы,


Барбусун Анель

Толық емес отбасы




Бейсен Балғын

Толық отбасы


Белғожа Шұғыла

Толық емес отбасы


Дандыбаев Алихан
(үйде оқитын оқушы)

Толық емес отбасы




Даумахан Шырын

Толық отбасы, көп балалы, «Өркен» кешені Волейбол спорт түріне қатысады


Ерсінбекұлы Бақжол

Толық отбасы, көп балалы


Ерғазы Рустам

Толық отбасы, «Жастар» спорт сарайы «Ережесіз жекпе-жек» спорт түріне қатысады


Иса Айбек

Толық отбасы, «Арыстан» спорт кешені, Жекпе-жек




Қайратқызы Эльвира

Жартылай жетім, көп балалы


Қамытақын Ерасыл

Толық отбасы,


Құрманәлі Бекзат

Толық отбасы, көп балалы


Сайран Ерасыл

Толық отбасы, көп балалы


Мүсірхан Әлидар

Жартылай жетім




Мұрал Ерболсын

Толық отбасы, көп балалы, «Жастар» спорт сарайы «Дзюдо» спорт түріне қатысады


Сабетаева Меруерт

Толық отбасы




Сайранбекқызы Айнұр

Толық отбасы




Сейсекенова Мөлдір

Толық емес отбасы, Самал ш/ауд «Ағылшын» курсына қатысады


Сәлім Нұрсұлтан

Толық отбасы, «Титан» жаттығу залы күрес


Рахыметәлі Мұратәлі

Толық отбасы, көпбалалы, «Жастар» спорт сарайы, «Дзюдо» спорт түріне қатысады

26.

Тазабеков Эльдар

Толық отбасы, көп балалы

27.

Тойлыбай Еркежан

Толық отбасы

28.

Турысбекова Аяжан

Толық отбасы



I. ОРЫНДАҒАН ЖҰМЫСТАРЫНЫҢ МАЗМҰНЫ



Айы-күні

Пән бойынша оқу және сыныптан тыс жұмысы

Тәрбие
жұмысы

Оқу, оқудан тыс, тәрбие жұмыстарға қатысу, талдау

1

2

3

4

1 апта













2 апта













3 апта













4 апта

…….



II. қатысқан сабақтардың (шаралардың) талдауы


Айы-күні: 26.01.2022


Сынып: 9 «а»,


Мұғалім: Байшығашева Рысхан


Пән: Құқық негіздері


Сабақтың тақырыбы:Отбасы құқығы



Уақыты

Сабақтың мазмұны

Оқушылар мен мұғалімнің іс-әрекетіне қосымша мәліметтер

10 минут

І кезең
Ұйымдастыру



Мұғалім оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеді. Староста сабаққа қатысушылар санын айтты. Мұғалім тақтаға тақырыпқа қатысты 4 сурет іліп қойды. Оқушылар өз болжамдарын және ойларын айтты. Бүкіл сыныптық диалог жүрді. Мұғалім оқушылардың болжамды жауаптарына кері байланыс жасау арқылы еңбек құқығы, еңбек даулары тақырыбында алған білімдерін естеріне түсіріп білімдерін өзектендірді, оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшті.

5 минут

ІІ кезең
Мақсат қою

Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын ашты және жазып алуды ұсынды. Соңынан оқушылардың болжамдап анықтаған сабақтың тақырыбымен салыстыру жасады. Мұғалім сабақтың тақырыбын жазып алуды және алдағы зерттеу әрекеттерін ойлануды ұсынды. Оқушылар зерттеу сұрағын жасады. Мұғалім сұрақтың мағыналы және мазмұнды болуы үшін бағыттаушы сұрақтар қойып отыды. Мұғалім оқушыларға үнемі Еңбек кодексінің негізгі қағидаларына сілтеме жасап отырды.



20 минут

ІІІ кезең
Жаңа материалды игеру

Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбына қатысты 1-2 минуттық толықтыру жасады. Оқушылар мұғалім түсіндірмелерін дәптеріне тезис түрінде түртіп алды. Оқушы берілген тапсырманы орындады(жазылым-оқылым).
Мұғалім ҚБ ,кері байланыс жасады. Бүкіл сынып бойынша талқылау жүргізілді және мұғалім жұптық жұмыс ұсынды. Оқушылар тапсырмаларын орындап болған соң кері байланыс кезінде мұғалім Еңбек заңына сілтеме жасау арқылы оқушыларды толықтырды және мысалдар келтірді.

10 минут

IV кезең
Үй тапсырмасын беру, Рефлексия



Тарсырма орындалып болған соң кері байланыс жасалды. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша туындаған қиындықтар және тиімді шешімдерді айтты. Үй тапсырмасы берілді. Мұғалім сабақ барысында белсенді болған оқушыларды бағалады.





Айы-күні: 28.01.2022


Сынып: 9«а»


Мұғалім: Байшығашева Рысхан


Пән: Қазақстан тарихы


Сабақтың тақырыбы: Қазақтардың Досан Тәжіұлы Иса Тіленбайұлы1870 жылдағы азаттық күресі



Уақыты

Сабақтың мазмұны

Оқушылар мен мұғалімнің іс-әрекетіне қосымша мәліметтер

12 минут

І кезең
Ұйымдастыру
Басталуы

Мұғалім оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеді. Староста сабаққа қатысушылар санын айтты. Мұғалім «Мен кіммін» тренингі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырды. Оқушылар көтерілістің аумақтары бойынша 4 топқа бөлінді:
1 топ «Орал»
2 топ «Торғай»
3 топ «Маңғыстау»
4 топ «Жем өзені»
Мұғалім « Сандар сөйлейді» әдісін пайдаланды. Сандар арқылы оқиға мен хранологияны анықтады. Оқушылар бір-бірін "смайлик" әдісі арқылы бағалады. Халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық көтерілістерінің жеңілу себебі мен тарихи маңызы. Оқушылар халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық көтерілістерінің жеңілу себебі мен тарихи маңызы жайлы кесте толтырды.



25 мин



ІІ кезең
Сабақтың ортасы

«Венн диаграммасы» арқылы оқушылар Орал, Торғай және Маңғыстау көтерілістерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толтырды.

Орал, Торғай көтерілісінің ерекшелігін анықтады. Маңғыстау көтерілістерінің ерекшелігін анықтады. Орал, Торғай және Маңғыстау көтерілістерінің ортақ белгілерін тапты.



8 минут



ІІІ кезең
Бағалау
Үй тапсырмасы

Тарсырма орындалып болған соң кері байланыс жасалды. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша туындаған қиындықтар және тиімді шешімдерді айтты. Үй тапсырмасы берілді. Мұғалім сабақ барысында белсенді болған оқушыларды бағалады.





III. жүргізген сабақтарынА талдау

Айы-күні, уақыты: 25.02.
Сынып: 9 «ә»
Пән: Дүние жүзі тарихы


Сабақтың тақырыбы: Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы.





Қазақстан территориясындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау;Ұлы Жібек жолының пайда болуын түсінеді және Қазақстан территориясындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым – қатынасын анықтай алады;
Сабақ барысында жақсы ұйымдастыра білді.Бір екі ұсақ кемшіліктері болды.Электронды тақта мен жұмыспен қоса ауызша түсіндіре білді.Әр оқушыны баурай білді.Көптеген үйреткен тәсілдерді қолданды.

Оқушылардың білім деңгейі жақсы өз кемшілігі мен оқушылардың кемшілігін түзету керек.Үлестірмелі материалдарды аз қолданды

Ұсынылған бағасы____95


Практика жетекшісінің қолы__________________________________________________________


Пән мұғалімінің қолы _______________________________________________________________


Сабаққа қатысқан білімгерлердің аты-жөні
Кадырсызов Нурали
Көбеген Уасима
Сарсембаев Али
Айтмуратов Ернар
Қайырқан Амина
:Накен Айбота
Әбді Айсана
Бекболатқызы Назлы
Нұрқасым Гүлдана
Жеңіс Жібек
Ерболқызы Жанбота

Бекарыстан Мерей


Жақсыбек Исламғали
Булатова Айғаным
Рахим Алихан
Бекайдар Амина


Iv. ПРАКТИКА бағдарламаСЫның орындалуы туралы
жалпы мәліметтер
Практиканың мерзімі: «24» қаңтар 2022 бері «26» ақпан 2022 дейін


Қатысқан сабақтардың барлығы: 95 сабақ (50 сабақ-Қазақстан тарихы, 30 сабақ-Дүние жүзі тарихы, 10 сабақ-Құқық негіздері)


Жүргізілген сабақтардың барлығы: 71
Оның ішінде сынақ алынған: 15


Сыныптан тыс (тәрбиелеу) шаралардың барлығы: 4
Оның ішінде сынақ алынған: 5
Көрнекі кұралдардың дайындалғаны: 1


Оқушылардың ата-аналарымен жүргізілген шаралар: Оқушыларды қашықтықтан оқытуға даярлық туралы кемшіліктер ескертілді
Жалпы мектеп шараларына қатысуы: 3

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет