Білім беру ұйымының атауы
|
Исатай орта мектебі
|
Пәні:
|
Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы
|
Бөлім:
|
6.3 Қазақ халқының қалыптасуы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Абат А
|
Күні:
|
03.03.2022
|
Сынып: 6
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақ халқының қалыптасу процесінің аяқталуы.
Зерттеу сұрағы: Ұлы Дала мұрагері – қазақ халқы қалай қалыптасты?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
6.1.1.3 ежелгі және ортағасырлар тарихының оқиғалары арасында байланыс орнату арқылы қазақ халқы қалыптасуының негізгі кезеңдерді анықтау
6.1.1.4 «қазақ» этнонимінің мағынасын түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Ежелгі және ортағасырлар тарихының оқиғалары арасында байланыс орнату арқылы қазақ халқы қалыптасуының негізгі кезеңдерін анықтау;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
ОЙ ШАҚЫРУ. ТАҚЫРЫПҚА ШЫҒУ
- Қола дәуірінен бүгінгі заманымызға дейінгі Қазақстан көрінісі бейнеленген слайдты көрсете отырып, оқушыларға сұрақтар қою:
1.Суреттен не байқап тұрсыздар?
2. Екі суреттің бір-бірімен қандай байланысы бар?
3. Суреттен қандай ақпарат аламыз?
4. Екі суреттің бір-бірімен тарихи сабақтастығы неде деп ойлайсыздар?
- Осы қойылған сұрақтар арқылы жаңа тақырыпқа шығу және сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру.
|
Оқушылар өз ойларын
ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Қазақстан тарихы көне заманнан бүгінгі күнге дейін. 5 томдық. І том. Атамұра, 2010
|
Жаңа білім
Жеке оқушымен жұмыс
|
Мәтінмен жұмыс
Халық – қандай да бір аумақта тұрақты дамыған адамдар жиынтығы.
Алаш – орта ғасырлық және одан ерте кезеңдегі деректерде қазақтың өз алдына ел болып хандық құрғанға дейінгі ежелгі тайпаларының ортақ атауы.
Қазақ –Қазақстан Республикасы жергілікті халқының атауы.
Жүз – қазақ халқының үш рулық-тайпалық бірлестіктерінің ортақ атауы.
|