Биотехнология және гендік инженерия келешегі. Синтаксис
Педагогтің аты-жөні:
Ерсай Ұлпан Сағынтайқызы
Күні:
3 ақпан 2023 жыл
Сынып: 9 «б»
Қатысушылар саны: 15
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Биотехнология негізгі бағыттары және отандық жетістіктері. Сабақтас құрмалас сөйлем. Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
9.1.2.1. қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау
9.4.4.3. сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану
Сабақтың мақсаты:
9.1.2.1. қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.
9.4.4.3. сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біліп, түрлендіріп қолданады.
Сабақтыңбарысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы Психологиялық ахуал/
2 минут
Үй тапсырмасы/5 минут
Ойтүрткі/4 минут
Оқушылардың көңіл күйлерін сұрау.
«Менің көңіл-күйім» әдісі.
«Фри» әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтау.
Оқушыларға суреттер көрсетіледі.
-Суреттерге мұқият қараңдар?
Оқушылар көңіл күйлерін айтады.
Стикерге өз көңіл-күйлерін суреттеп салады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларға суреттер көрсетіледі, суреттер бойынша өз ойларын білдіреді.
Мадақтау сөздер
Оқушының жұмыс дәптері
Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық.- Алматы: «Мектеп», 2018
Сабақтың ортасы Оқу мақсаттарын жүзеге асыруға бағытталған жұмыс/ 30 минут
Тапсырманы орындауға бағыттайды, оқушыларға қолдау жасайды, кері байланыс жасайды.
1. Тыңдалым тапсырмасы. (16-аудиомәтін)
2. 1. Биотехнология деген не? Мақсаты қандай? Оны қашаннан қолданып жүрміз?
2. Мәтіннің жанрын, стилін анықтаңыздар.
3. Термин сөздерге түсініктеме беріңіздер.
Топтық жұмыс
1-тапсырма. Тыңдалған мәтінмен жұмыс жасайды, мазмұнын дәлелді, жүйелі жеткізеді.
2-тапсырма. Сұрақ-жауап. Әр оқушы берілген сұрақтарға жауап береді.
3-тапсырма. Қорытынды.
Кері байланыс.
Топаралық бағалау.
Сабақтың соңы/ 4 минут
Кері байланыс.
Оқушылардың кері байланысын тыңдайды.
«Ұстазға хат» әдісі.
Үй тапсырмасы:
Кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.