Бөлім :
|
7-бөлім. Спорт.Белгілі спорт жұлдыздары
|
Педагогтің аты-жөні
|
Бекболатова А.А.
|
Күні
|
20.02.2023 жыл
|
Сынып:
|
6 « Е» Қатысушылар саны
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Халықаралық спорт күні
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.3.2.1 жанрылық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, өмірбаян құрастырып жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
Жанрылық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, өмірбаян құрастырып жазу
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Ұйымдастыру-ынталандыру
5 мин
|
1.Оқушылармен амандасу.
Қызығушылықты ояту.
Оқылымалды тапсырма
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
|
-Оқушылар амандасады.
Дескриптор:
|
|
Оқулық
|
Ортасы
|
1-тапсырма Оқылым
Мәтінді оқып, негізгі, қосымша ақпаратты ажыратып,
“Қосу, алу, қызықты”кестесін толтырады.
Айтылым
«Еркін микрофон» әдісі
1. Адамзат өміріндегі спорттың рөлі қандай?
2. Халықаралық спорт күнін белгілеудің қандай қажеттілігі бар деп ойлайсың ?
3. Спорт күнін халықаралық деңгейде аталып өтілуін дұрыс деп есептейсің бе?
4. Спортшы қандай болуы тиіс?
5.Спорт бейбітшілік кепілі бола ала ма?
2-тапсырма. Жазылым
Спортшы қандай болуы тиіс? Еріншектік пен жігерсіздік спортшыға тән қасиеттер ме? Ойларыңды жинақтап, спортшыға мінездеме жазыңдар
3-тапсырма
Етіс түрлерін қатыстырып, спорттың бірнеше түрін сипаттаңдар.
Спорттың пайдасы туралы қорытынды жазыңдар
«Төрт сөйлем» тәсілі арқылы
1. Пікір
2. Дәлел
3. Мысал
4. Қорытынды
4-тапсырма.
Мақал-мәтелдерді оқып, өз пікірлеріңді білдіріңдер.
5-тапсырма. Аудиожазбадан «Халықты шаттыққа бөлеген қазақ спротшыларының ғажап жеңісі» мәтінін тыңдап,автордың көңіл-күйін өз сөздеріңмен беріңдер.
|
Дескриптор:_-сұрақтарға_жауап_береді;_-спортшыға_мінездеме_жазады.___Дескриптор'>Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді;
-спортшыға мінездеме жазады.
Дескриптор:
- етіс түрлерін қатыстырып, спорттың бірнеше түрін сипаттайды;
-«төрт сөйлем» тәсілі арқылы спорттың пайдасы туралы қорытынды жазады.
Дескриптор:
-мақал-мәтелдерді түсініп оқиды;
-өз пікірлерін білдереді.
Дескриптор:
-мәтінді тыңдайды;
-автордың көңіл-күйін өз сөздерімен береді.
|
3 балл
2 балл
3 балл
2 балл
|
кесте
микрофон
оқулық
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма:138-бет, 6-тапсырма. «Спорт бейбітшілік кепілі бола ала ма?» деген тақырыпта дәлелдемелік эссе жазыңдар.
|
|
5 балл
|
|