Бөлім: Аспан әлемінің құпиялары Педагогтің Т. А.Ә



бет1/2
Дата16.04.2023
өлшемі161 Kb.
#83271
  1   2

Бөлім:

Аспан әлемінің құпиялары

Педагогтің Т.А.Ә.

Омарбаева М.Р.

Күні:

04.04

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатысушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Галактика

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.7.1 энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала біледі, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушы
лықты ояту

5 мин


Оқушылармен амандасу, түгендеп, сабаққа назарын аудару
Психологиялық орта қалыптастыру
«Менің көршім»
Мақсаты: әрбір қатысушының сыныптың бір мүшесі екендігін сезінуіне ықпал ету, бір - біріне жылылық сыйлау.
Көршіңді оң жақтан құшақта,
Көршіңді сол жақтан құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,
Бүгінгі сабақты көтеріңкі көңіл-күймен баста! (Оқушылардың бойында жағымды көңіл-күй қалыптастырып, жаңа сабақты бастаймын)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіремін.

Оқушылар сабаққа зейінін аударады. Мұғалімге кері байланысқа шығады.

Кері байланыс арқылы көңіл-күйін көтереді, жағымды орта қалыптасады.

«Менің көршім» әдісі



Сабақтың ортасы
35 мин

«Білім қоржыны»
Сан есімнің мағыналық түрлерін түсіндіремін.
1-тапсырма. Оқушылар сіздерге сұрақ кз ғылым, білім, мектеп сайтынан бүгінгі біздің тақырыбымызға байланысты мәтін берілген. Қазір сол мәтінді мұқият «Өз-өзіммен» әдісі арқылы оқимыз. Мен сіздерге сұрақтар тізбегін беремін. Соған жауап бере отырып, бүгінгі сабағымыздың тақырыбына қатысты қажетті ақпаратты ала аласыздар. Мәтін мазмұнын толық түсінген соң, мәтінге өздеріңіз ат қойып, мәтінде кездескен сан есімдерді «Мені тап» әдісі арқылы тауып, мағыналық түрлеріне ажыратамыз.

Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтар тізбегіне жауап береді. Өздері ат қойып, сын есімдерді табады.

Критерий:
Энциклопедия
лар,балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу
Дескриптор:
Мәтінді оқиды – 1б
Сұрақтар тізбегіне жауап береді – 1б
Қажетті ақпарттарды алады – 1б
Мәтінге өздері ат береді – 2 б
Мәтіннен сан есімдерді табады – 2б
Сан есімдерді мағыналық түрлеріне ажыратады – 3б


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет