Бөлім: Уақыт Әдіскер: Сынып жетекшісі: Тәжірбие жинақтаушы



Дата08.02.2023
өлшемі46,38 Kb.
#66162





Бөлім:

Уақыт

Әдіскер:
Сынып жетекшісі:
Тәжірбие жинақтаушы:

Астамбаева Ж.Қ
Айтақынқызы Құндыз

Даулет Аққайың



Күні:

06.12.2022ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Біздің жобамыз.Түбірлес сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
27

3.2.4.1.Бір түбірден әр түрлі жұрнақ жалғану арқылы жасалған сөздердің түбірлес сөздер жайлы ұғымды кеңейту; оқушыларды түбірлес сөздерді таба білуге үйрету және ұғындыру
3.2.5.1.Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасай отырып, теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту және негізгі түбір мен түбірлес сөздердің мағынасына байланысты дамыту;
Оқушыларды сауатты жазу дағдысына тәрбиелеу;



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Түбір,жұрнақ,жалғау түрлерін ажырата алады
Көптеген оқушылар: Түбірлес сөздерді сызбасмен сәйкестендіреді
Кейбір оқушылар: Түбір сөздерге бірнеше жұрнақ жалғап,көптеген сөздер шығара алады.Түбірлес сөздерден сөйлем құрай алады.

Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында дауыстап өлең оқиды:
Қайырлы күн, достым,
Қайырлы күн болсын.
Сейсенбінің сабағы
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз,
Кілең бестік болсын!

  1. Өлеңді дауыстап оқиды.

Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.



«Ауызша мадақтау» әдісі




Сабақтың ортасы
15 мин
8мин
5мин

10 мин



«Ой ширату » әдісі,Бір түбірден қанша туынды сөз жасауға болады?
1-тапсырма
Суреттерге қара.Сөздерді оқы.
Кітапхана-Кітапханашы
Кітап-Кітапша
Мұғалім сыйы:Қосымша мәлімет
2-тапсырма.
Кез-келген сөзбен сөйлем құра:
Достық,сөздік,сыйлық,іскер,өнерпаз
3-тапсырма.
Жоғарыдағы қай сөз қай сызбаға сәйкес келеді?
Кітапхана-
Кітапханашы-
4-тапсырма.
Су сөзіне түбірлес сөздер ойлап тап


«Сыңарын тап» ойыны


«Ережеге шолу» айдары


Сергіту сәті: қазақ күйіне билеу.



1-тапсырма бойынша
-Суреттегі сөздерді салыстырады
-Сурет бойынша әңгіме құрастырады
2-тапсырма бойынша:
-Оқушылар берілген сөздерді оқиды
-Сөздердің құрамына назар аударады
-Берілген сөзднрмен сөйлем құрайды
3-тапсырма бойынша
Оқушылар кітапхана және кітапханашы сөздерінің сызбасын табады.
«Lerning apps»
Тапсырмасы бойынша:
Сөздердің жұрнақ жалғауының сыңарын табады
«WordWall»
Тапсырмасы бойынша:
Өткен тақырыптарға шолу,ереже қайталау сұрақтарына жауап береді

ҚБ: 5 балл


ҚБ: 5 балл.


Оқулық, дәптер



«Lerning apps»


«WordWall» платформалары


Сабақтың соңы
2 мин

Рефлексия: «Тик ток» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: «Шеберхана» тақырыбына мәтін жазып келу

Рефлексия жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет