Қысқамерзімді сабақ жоспары



Дата15.04.2023
өлшемі288,37 Kb.
#83052
түріСабақ

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Мектептің атауы: "Жетісу облысы білім басқармасының Ескелді ауданы бойынша білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Шестаков атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын-орталығымен" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқамерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

Экология және тұрақты даму

Педагогтың аты-жөні:

Қалиахмет А.Б.

Күні:

28.03.2023

Сынып:

5 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Экожүйе құрам бөліктері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.6.1.1 – экожүйенің құрамдас бөліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

экожүйенің құрамдас бөліктерін анықтайды

Сабақтың барысы

Уақыт/ Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы
10 мин.

Оқушылармен амандасу;
Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында «Қол шапалақтау» әдісін пайдалану. Оқушылардың біреуі қол шапалақтауды бастап, бір-бір оқушыдан барлық сынып оған қосылады.

Сабақ тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен танысады.











Сабақтың ортасы
25 мин.



Білім актуализациясы. Оқушылар «Экожүйе дегеніміз не» бейнематериалын қарайды.


Ж) Оқушылар ақпараттық парақпен танысып, «Инсерт» әдісі арқылы белгілеп отырып, оқиды.
Дескрипторлар:

  1. Тақырып бойынша ақпаратты оқиды.

  2. «Инсерт» кестесіне экожүйе туралы білгендерін толтырады.

  3. Ақпаратты оқып отырып, экожүйе туралы жаңа білімдерін 2-ші бағанға толтырып жазады.

  4. Ақпартты оқып отырып, экожүйе туралы алғашқы білімдеріне қарсы болса, 3-ші бағанды толтырады.

  5. Ақпаратты оқып отырып, түсініксіз тұстарын 4-ші бағанға толтырады.




Бейнематериалдағы ақпаратты талқыға салу. Сұрақтар:

  1. Экожүйе дегеніміз не?

  2. Экожүйені қандай компоненттер құрайды?

  3. Экожүйелердің мысалдарын келтіріңіз.

  4. Биом дегеніміз не?

  5. Экожүйе дамуы үшін қандай жағдай қажет?

Білдім

Мен үшін жаңа

Ойлағанымнан өзгеше

Сұрақ











Мұғаліммен оқыған мәтінді талдау. Терминдерді айтып, олардың мағынасын түсіндіру.

(С) Оқушылар флипчарттағы экожүйе компоненттерін тиісті фигураға жинау қажет.
(Ж) Оқушылар «Экожүйе» тапсырмалар жинағындағы тапсырмаларды орындайды. Өзара бағалайды.
(С) Оқушылар «Экожүйелердің бұзылуы» атты бейнематериалды көріп, адамның экожүйелерге тигізетін әсері туралы қорытынды шығарады.

Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
Бәрекелді!



Видео «Экожүйе дегеніміз не»

Ақпараттық парақ


Флипчарт

Тапсырмалар жинағы





Сабақ соңы
10 мин.

Тазалық

Керек ақпаратты алады, керек емес ақпаратты қоқысқа салады














Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет