Күні:21.04.22
|
Мұғалімнің аты-жөні: Спанов Алпамыс
|
Сынып: 5Б,В,А,Ә
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Компьютердегі деректеріңізді қалай қорғауға болады?
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
5.4.2.2.Құжатқа құпия сөз орнату.
|
Сабақтыңмақсаты
|
Барлық оқушылар:Компьютердегі деректерді,құжатқа құпия сөз орнату ұғымын түсінеді және қолдана алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Компьютерде құпия деректерді қорғау жолдарын талдай алады.
|
Кейбір оқушылар:Компьютерде деректерді қорғау үшін бағдарламамен жұмыс жасай алады.
|
Бағалаукритерийі
|
Компьютерде деректерді қорғау үшін құпия сөзді орната біледі.
Құпия сөз орнату тәсілдерін сипаттайды.
Алған білімін жинақтай отырып, бағдарламамен жұмыс жасауды теория және тәжірибе жүзінде қолданады.
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері
|
Білу, түсіну, қолдану.
|
Тілдікмақсаттар
|
Термин сөздер: құпия сөз-пароль-password.
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды азаматтық жауапкершілікке баулу, компьютерде деректерді қорғау үшін бағдарламамен жұмыс жасауға ынталандыру,ынтымақтастықдағдысынқалыптастыру.
|
Пәнаралықбайланыс
|
орыстілі, ағылшынтілі.
|
Алдыңғы білім
|
Интернеттен мәліметтерді іздей біледі. Интернетті пайдалану барысында қандай қауіптер бар екенін түсінеді.
|
Сабақбарысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.Құжатқа құпия сөз орнату мақсатында оқушыларды жағымды атмосфера қалыптастыруда Шаттық шеңберін құрамын.Жүрек әдісі арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіріп, кеспе қағаздары арқылы екі топқа бөлінеді.Оқушылар ортадағы кеспе қағаздарын алады. Кеспелерде ағылшын және қазақ тілінде жазылған компьютер құрылғыларының аттары берілген. Алған кеспедегі құрылғы аттарын оқып, қазақ тілінде оқығандар бір топқа, ағылшын тілінде оқығандар бір топқа бірігеді.
Оқушыларға бағалау парақтары таратылады.
Үй тапсырмасын слайд арқылы тексеремін.
«Миға шабуыл» әдісін қолдану арқылы өткен тақырыпты пысықтаймын. Бұл әдіс оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін анықтау, ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру, өз пікірін еркін айта алуға үйретеді.Жеке, топта, сынып көлемінде талқыланып, ортақ тұжырым жасалады.
|
кеспе қағаздары
бағалау парақшалары
|
Сабақтыңортасы
15 мин
Практикалық жұмыс
15 мин
«Сәйкестендіру» әдісі
3 мин
|
Оқулықпен топтық жұмыс.
/ТЖ/Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау дағдысын дамыту үшін «Джигсо» әдісі бойынша топқа тапсырма беремін.
Бұл әдіс арқылы оқушылар мәтінді шағын топтаталқылап, басқа топтарға барып, түсіндіреді. Бастапқы топқа қайта оралып, қорытынды жасайды.Бұл әдіс арқылы оқушылар арасында достық қарым-қатынасты жақсартады, бір-бірін құрметтеуге, басқаның пікірін тыңдай алуға және өз пікірін еркін айта алуға үйренеді.
1-топ. Ақпаратты қорғау
2-топ.Құжатқа құпиясөз орнату
Жаңа сабақты слайд арқылы оқушылардың білімін толықтап кетемін.
Дескриптор
Ақпаратты қорғаукеректігін түсінеді.
Құжатқа құпиясөз орнату керек екенін біледі.
|