Мектебі : 19 жоббм км күні



бет1/2
Дата17.10.2023
өлшемі28,59 Kb.
#117574
түріСабақ
  1   2

Мектебі: 19 ЖОББМ КМ



Күні: 23.06.2017 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Жумадильдин Н.Е.

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ: Ежелгі дүние тарихы



Тақырыбы: Ежелгі римдік қоғамның дамуы мәдениеті арқылы қалай айқындалады

Ұзақ мерзімді жоспар

4 А бөлімі –Рим империясының гүлденуі



Осы сабаққа негізделген оқу мақсаттары



5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау
5.2.2.3 Ежелгі дүниенің мәдениетіне сипаттама беру



Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Ежелгі Рим қоғамының қандай топтардан құрылғанын және Рим мәдениетінің ескерткіштерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Ежелгі Рим қоғамындағы әлеуметтік топтардың ролін сипаттайды және сәулет өнері туындыларын картадан көрсетеді.



Кейбір оқушылар: Ежелгі Рим қоғамындағы білім мен ғылымның даму деңгейін талдайды.





Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, қолдану, талдау.





Бағалау критерийлері

  • Ежелгі Рим қоғамының әлеуметтік топтарын анықтайды.

  • Рим қоғамы мен мәдениетін сипаттау,

  • Ежелгі Римдегі білім, ғылымның роліне баға береді.



Тілдік мақсат



Оқушылар орындай алады: оқулық мәтінін баяндау арқылы Рим қоғамының әлеуметтік құрылымын анықтайды, (оқылым, айтылым, тыңдалым дағдыларын қалыптасырады)





Пәндік лексика және терминдер
Термдер, акведуктар, плебейлер, патрицийлер.

Құндылықтарға баулу

Римдегі сәулет өнері арқылы еңбекқорлыққа баулу, ғалымдарға құрметпен қарау, ынтымақтастыққа, толеранттылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы, технология.

Алдыңғы оқу
1 минут

Цезардың шешендік өнерді меңгеруі Римде қандай білім саласының дамығандығын білдіреді.



Жоспар

Жоспарлаған уақыт есебі




Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар



Басы
5 минут





Ұйымдастыру кезеңі
І. «Жағымды сөз» тренингі. Оқушылар оң жағынан бастап бір бірінің жағымды қасиетін айтады.
«Мозаика» арқылы топқа бөлу. Пантеон, Терм, Помпейдегі акведук суреттерінің қиындысын араластырып тарату.
Ой қозғау: Миға шабуыл әдісі. Ежелгі Рим қоғамы туралы не білеміз?
Топтар өз суреттеріне сипаттама беріп бүгінгі сабақ соңындағы күтілетін нәтижені анықтайды.

АҚТ, слайд,


суреттер,
бор.

Ортасы
20 минут





1 тапсырма: «Өрмекші» әдісі арқылы постер жасауға тапсырма беріледі. Өрмекшінің сұлбасын сала отырып, басына «Ежелгі римдік қоғамның дамуы мәдениеті арқылы қалай айқындалады» тақырыбы жазылады, денесіне ежелгі Рим қоғамының әлеуметтік топтарының мазмұнын ашады, аяқтарына тақырып бойынша тірек сөздер және оның мағынасын ашып жазады, өз ойларын тиянақтап пысықтайды. Топ мүшелері ежелгі Римнің білім, ғылымның дамуы бойынша постер құрастырады, постерді өзара бағалап, кері байланыс жасайды.
Постерді бағалау критерийлері:
1.Тақырып мазмұнының ашылуы;
2.Постердің эстетикалық талапқа сай болуы;
3.Постердің ерекшелігі.

Оқулық, bilimland сайты, постер, маркер, қалам. қағаз стикер.









Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет